Nadwaga– jak szybko i bezpiecznie schudnąć?

To chyba jedno z częściej zadawanych pytań na forach internetowych zajmujących się tematyką walki z kilogramami. Zresztą i mi bardzo zdarza opowiadać o tym jak szybko i bezpieczne schudnąć. O to mała ściągawka:).

Jak schudnąć w krótkim czasie?

Może zacznę od tego, że nie znajdziecie tutaj nic na temat „6 kg w tydzień” To tak nie działa. Ale taką, a nawet większą utratę można rozłożyć w czasie (dłuższym, ale bez przesady). Wystarczy mądrze podejść do skonstruowania jadłospisu. Żadnych głodowych i radykalnych menu.

Uwzględniamy w nim warzywa, źródła białka (drób, ryby, ale i np. rośliny strączkowe), nienasycone kwasy tłuszczowej i węglowodany złożone. Wszystko w rozsądnych ilościach. O warzywach, które pomogą szybko i bezpiecznie schudnąć przeczytacie chociażby w tym moim tekście. I co ważne nie tylko latem mamy spory ich wybór.

Szybkie odchudzanie? Przede wszystkim cierpliwość

Brzmi to co najmniej sprzecznie, ale to prawda:). Musicie się uzbroić w cierpliwość. Zero codziennego spoglądania na wagę. Najpierw wprowadźcie zmiany do swojego jadłospisu. „Pożyjcie” z nimi chwilę. Przyzwyczajcie się, a dopiero później sprawdźcie, czy udało się Wam odchudzić.

Walka z nadmierną wagą jest – i warto sobie to uświadomić – procesem wieloetapowym. Też kwestią nie jest tylko samo szybkie zrzucenie dużej ilości kilogramów, ale utrzymanie później tego efektu. A z tym wiele osób ma problem. Zresztą być może zdarzyło się to i Tobie. Prawda?:) Są rozwiązanie, które przyspieszają proces odchudzania w bezpieczny sposób, a do tego zapewniają utrzymanie uzyskanych efektów. Często się im przyglądam i recenzuje. A także tworzę rankingi takich tabletek wspomagających odchudzanie.

Optymizm w odchudzaniu to podstawa

Pozytywne nastawienie to zdecydowanie jeden z najważniejszych aspektów szybkiego i bezpiecznego odchudzania. Jeśli do całego procesu podejdziesz „znowu mi się nie uda”, albo „ech, pewnie nie będzie efektów”, no to jesteś na przegranej pozycji. Poza tym do odchudzania potrzebujesz sporo energii. Tej często brakuje w czasie walki z kilogramami. I też jak pisałem nie załamuj się jeśli szybko nie pojawiają się efekty Twojego odchudzania. Nierzadko jest to nie tylko błędów w czasie walki z kilogramami, ale kwestie indywidualne.

Szybkie odchudzanie i aktywność fizyczna

To nierozłączna para:). Chcesz pozbyć się w miarę szybko i bezpieczne nadwyżki kilogramów, zacznij się regularnie ruszać. To nie musi być nie wiadomo jak wyczerpująca aktywność fizyczna. Jeśli do tej pory było Ci raczej z ruchem nie po drodze, to ta ostatnia forma może prowadzić jedynie do kontuzji. A to skutecznie może utrudnić szybkie odchudzanie. Dlatego zacznij spokojnie. Spacery, rowery, a może bieganie?

Talerz z jedzeniem
Photo on Visualhunt

Regularność w odchudzaniu

Dotyczy to częstotliwości jedzenia i pilnowania – w miarę możliwości – godzin o których zasiadacie do stołu. Zapomnijcie o jakiś rozwiązaniach typu: „jem tylko 5 godzin w ciągu dnia (napychając się przy tym na zaś)”. 4 do 5 posiłków – do tego dążymy. Nie ma też ich pomijania, czy „dzisiaj śniadanie zjem na obiad”. No i oczywiście kolacja. Lekka i 2 do 3 godzin przed snem.

Nawadnianie organizmu

To często powtarzana rada, ale dlatego, że jeśli faktycznie chcecie się bezpiecznie odchudzać, to bez tego się nie obędzie. Poza tym woda pomoże oszukać głód:). Na pewno warto jedną rzecz zaznaczyć, często pomijaną. Wodę znajdziemy w różnych produktach spożywczych, a to oznacza że cały proces można prowadzić na kilka sposobów. Przy okazji zahaczymy o alkohol. Nie jestem jakimś specjalnym przeciwnikiem jego picia na diecie. To znaczy tak. Nie uważam, że jak sobie wypijecie te dwie lampki wina, czy piwo w czasie odchudzania stanie się coś strasznego. Zwykle problemem jest dużo większa ilość alkoholu i to, że zwykle po niej rzucamy się na jedzenie. A jeśli będzie się to powtarzać, to niestety z odchudzania nic nie wyjdzie.

I znowu bez żadnej chemii. Wszak poruszamy się w grupie naturalnych sposobów pozwalających szybko odchudzanie. Skuteczność tych napojów jest różna. I też nie spodziewajcie się – w przypadku niektórych – jakiś oszałamiających efektów. Na diecie warto na pewno zainteresować się czerwoną i zieloną herbatę. Obie mają ciekawe właściwości. Więcej o nich w „Herbata a odchudzanie”.

Nie można nie wspomnieć o takich klasykach jak woda z cytryną. Bardzo często polecana jako naturalny sposób na  to by szybko odchudzanie. Z kolei ja jestem zwolennikiem wody z limonką. Ciekawym pomysłem jest też dodanie octu jabłkowego i cytryny. Zresztą ten środkowy składnik to też napój, który wspomaga zrzucanie kilogramów. Ma on sporo więcej właściwości. Przyda się naszej skórze i włosom.

Odrębną grupę stanowią soki. Mamy więc na przykład diety oparte o takie rozwiązanie. Ze swojej strony powiem tylko tyle, że uważałbym z nimi. Bo szybko schudnąć oznacza również bezpieczne i bez efektu jo-jo. Często te „jadłospisy” sokowe są na granicy przeżywalności. To bardziej głodówka. A te są złe. Bardziej polecałbym umieszczenie soków jako dodatek, ale pity regularnie. 

Rośliny – Naturalny sposób na odchudzanie

To też bardzo rozbudowany temat. Dzisiaj chciałbym wymienić jedynie kilka przykładów. W grupie naturalnych sposobów, które szybko odchudzają, znajduję się między innymi zielony jęczmień. To roślina o wielu właściwościach. Jest ona chociażby polecana na wzmocnienie organizmu i kiedy brakuje nam energii. Skutecznie wspomaga też detoksykację. Dlatego preparaty z zielonym jęczmieniem są tak popularne (sprawdźcie sobie lidera wśród tych produktów – Green Barley Plus).

Kolejną rośliną, która pomoże Wam walczyć z kilogramami jest morszczyn pęcherzykowaty. Zawiera w sobie sporo potasu, magnezu, ale przede wszystkim jodu. Nic w tym dziwnego, to roślina morska. Bardzo skutecznie wspomaga zrzucanie kilogramów.

Unikajcie dziwnych sposobów

To rada, którą naprawdę trzeba sobie wziąć do serca. Szkoda Waszego zdrowia na te parę kilogramów mniej. Tym bardziej, że one wrócą. O takich sposobach, których unikać pisałem już wielokrotnie, możecie się więc z nimi zapoznać.

Przy okazji warto dotknąć kwestii suplementów wspomagających proces odchudzania. Można je stosować, ale trzeba podejść do tego z głową (jak do wszystkiego:) ). Co oczywiste unikajcie tych niebezpiecznych, pełnych skutków ubocznych, do tego zakazanych. (swojego czasu pisałem np. „Merida – tych tabletek unikaj”). Są na rynku dostępne rozwiązania, których nie trzeba się obawiać. Sprawdzone, bezpieczne i działające. Takim rozwiązaniem jest Green Barley o którym więcej przeczytacie w mojej recenzji i na stronie producenta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *