Woda – zalety i wady jej picia

Wiadomo, że należy ją na diecie pić. Pytanie brzmi czy na pewno ma to same zalety. Bo w zasadzie tylko o nich słyszymy.

Dlaczego warto pić wodę na diecie

Przede wszystkim ma jedną zaletę. Wodą możemy oszukać głód. To taka tania (ale zwykle skuteczna) sztuczka, którą możecie stosować w czasie odchudzania. Kolejna zaleta związana ze zrzucaniem kilogramów to fakt, że pozwala ona w pewnym stopniu poprawić metabolizm.


Podkręć metabolizm z Green Barley Plus!

green barley plus - tabletki na odchudzanie

Nawet 6,5 kg mniej w ciągu zaledwie miesiąca!

✔️ szybkie tkanki tłuszczowej

✔️ turbo szybki metabolizm!

✔️ redukcja apetytu

✔️ zdrowsze: włosy, skóra i paznokcie

? KONIECZNIE SPRAWDŹ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE NA PODKRĘCENIE METABOLIZMU!


Woda pomaga usuwać z organizmu toksyny. To ma dwojaki wpływ. Po pierwsze pomaga na początku procesu odchudzania. Można powiedzieć, że jest jakby okresem przygotowawczym. Oczywiście nie można nie wspomnieć o wodzie z cytryną, lub limonką, która to też ma pozytywny wpływ na metabolizm.

Oddziaływanie na urodę

Teraz zajmiemy się drugim aspektem związanym z wypłukiwaniem toksyn. Ma to wpływ na stan skóry. Ten fakt pomocny będzie między innymi jeśli zmagacie się z trądzikiem. To jednak nie wszystko. Jej regularne picie pozwala na dłużej zachować skórze młody wygląd. Tutaj oczywiście wchodzi w grę jeszcze kilka innych czynników, ale to jeden z dość istotnych.

Jeśli już jesteśmy przy wyglądzie, to warto zaznaczyć, że woda ma pewien wpływ na redukcję cellulitu. I znowu będzie tylko jednym z elementów w walce z pomarańczową skórką.

Jaki jeszcze ma wpływ?

Woda jest niezwykle ważna w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. Dostarcza do organizmu istotnych składników, a przy okazji jest też odpowiedzialna za jej transport. Poprawia wydolność. Wpływa pozytywnie na stan serca. Pozytywnie działa na pracę mózgu. Potrafi redukować ból głowy, jak i mięśni.

Gdzie więc jej wady?

Po pierwsze wiele zależy od tego jaką pijecie. „Klasykiem” jest unikanie picia jej ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Problemy jelitowe gotowe. Nie jestem jakiś purystą w kwestii doboru wody. Jeśli chcesz pić ją z kranu – droga wolna. Chociaż w tym wypadku lepiej jednak ją przegotować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydawać – czasem niemałe pieniądze – na szeroko dostępne na rynku wody mineralne. Pewnie można byłoby się zastanowić, czy to jednak nie jest dziwne, że ktoś z jej sprzedawania zrobił całkiem spory interes (poszukajcie sobie danych ile sprzedaje się jej w ciągu roku), ale to już dywagacje dla zwolenników teorii spiskowych. Mniej nas tutaj interesujące.

Ile dziennie? Myślę, że półtora litra wystarczy. Pamiętaj, że dostarczasz też wodę z pożywieniem. Czy można wypić jej za dużo? Owszem. Grozi to z kolei wypłukaniem części istotnych składników mineralnych. A to z kolei rodzi spore konsekwencje dla stanu zdrowia. I warto mieć tego świadomość.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *