Jak szybko podkręcić metabolizm – sprawdzone sposoby

Warto to zrobić po to, żeby proces zrzucania kilogramów, stał się bardziej wydajny i efektywny. A nasz wygląd – efektowny. Przed Wami sprawdzone sposoby pozwalające w – mniejszym lub większym stopniu – wpłynąć na metabolizm.

Po przebudzeniu woda

Wystarczy zaraz po tym jak się podniesiecie z łóżka wypić jej szklankę. A następnie oczywiście zjeść śniadanie. To ostatnie zresztą bywa często przedstawiane jako sposób na pobudzenie metabolizmu. Kwestią jest jednak to co jemy. Wracając do wody, to możemy dodać do niej cytryny, ale jak zwykle polecam limonkę. W moim odczuciu bardziej przyswajalny smak:). Więcej o korzyściach z picia wody z limonką.

Zadbaj o sen

Dobra rada nie?:) Nie ma tutaj na myśli „popularnego” swojego czasu odchudzania poprzez przesypianie większości dnia. W taki sposób możecie co najwyżej wyniszczyć organizm. Za to regularny sen o mniej więcej stałych porach to zbawienie dla osób starających się pozbyć nadmiernych kilogramów. Jego niedobór znacznie utrudnia odchudzanie. Generalnie problemy ze snem mają negatywny wpływ na wiele aspektów funkcjonowania organizmu. Nas interesuje to, że taka sytuacja spowalnia metabolizm.

Aktywność ze zmienną intensywnością

To bardzo często pojawiający się sposób na podkręcenie metabolizmu. To może być interwał i tabata. Ale nie są to jedyne możliwości. Tym bardziej, że nie każdy ma świetną kondycję i jest na poziomie co najmniej średnim. Tak naprawdę wystarczą „zwykłe” ćwiczenia. Ważne, aby w trakcie wykonywania zmieniać ich intensywność.

Kawa z cynamonem

To też jeden z częściej polecanych sposobów. Nie spodziewajcie się cudów po nim, ale warto go uwzględnić na diecie. Kawa oczywiście bez cukru i śmietanki. Cynamon to jedna z przypraw, które wspomagają metabolizm. Tworzą więc z kawa swoistego rodzaju combo wspomagające proces odchudzania.

Odchudzanie

Unikaj pewnych produktów

Takich, które spowalniają metabolizm. Nie zawsze w sposób – nazwijmy to – bezpośredni. Tutaj za przykład posłużą tłuszcze ( nie wszystkie, ale o tym później). Generalnie należy w dużym stopniu ograniczyć ich spożywanie. A już na pewno unikać tzw. niskokalorycznych diet wysoko tłuszczowych. Mogą one w organizmie wywołać stany „stresowe”, co z kolei przekłada się na wahnięcia hormonalne. Co może się przełożyć na spowolnienie metabolizmu.

Zbyt mała ilość błonnika

To bardzo często popełniany grzech. Unikamy produktów bogatych w niego, a to ma przełożenie na metabolizm i generalnie funkcjonowanie układu pokarmowego i całego organizmu. Błonnik jest związany z wieloma procesorami. Zapobiega on między innymi wahaniom poziomu cukru w organizmie. Błonnik wspomaga też usuwanie toksyn z organizmu. Co zresztą też może mieć przełożenie na nasz metabolizm. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających ten składnik. Dających szansę na najlepszą jego jakość jest mało. Jednym z najlepszych obecnie jet Fibre Select – zawierający błonnik witalny. Więcej o nim na stronie producenta: fibreselect.pl.

Kwasy Omega 3 w diecie

Wspominałem wyżej, że należy unikać pewnych tłuszczy. Kwasy Omega 3 (też 6) do tej grupy nie należą. Jeśli jesteś na diecie, to ich obecność w jadłospisie jest koniecznością. Kwasy te mają sporo umiejętności przydatnych naszemu organizmowi. Wpływają chociażby na pracę mózgu. Nas tutaj interesuje oczywiście przede wszystkim pozytywny wpływ na metabolizm. W diecie – ale w rozsądnych ilościach – powinny się znaleźć między innymi ryby morskie.

I koniecznie – jedz regularnie

To prosty sposób, który powtarzany jest wręcz do znudzenia. Ale dlatego, że działa:). Regularne jedzenie – i nie mam na myśli tylko dwóch posiłków dziennie – pozytywnie wpływa na metabolizm. Organizm nie potrzebuje w takiej sytuacji odkładać tych kcal na później jako zapas. Ten ostatni widoczny jest w nadmiernych kilogramach.

Rozwiązanie podkręcające metabolizmu

Mam tutaj oczywiście na myśli sprawdzony i naturalny preparat. Najlepiej taki, który poza podkręcaniem metabolizmu, dodatkowo wspiera inne aspekty związane z procesem odchudzania. A jeśli ma jeszcze więcej właściwości, tym lepiej:). Tak jak Green Barley Plus, który wspomaganie detoksykacje organizmu, a także wspiera walkę z cellulitem!

SPRAWDŹ KONIECZNIE MOJĄ RECENZJĘ GREEN BARLEY PLUS!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *