5 produktów przydatnych na diecie

Mających bardzo często bezpośredni wpływ na tempo i efektywność zrzucania nadmiernych kilogramów. Warto więc myślę zapoznać się z grupą produktów przydatnych na diecie:).

Rośliny strączkowe

W tym wypadku zacznę od ostrzeżenia. Jeśli macie przewlekłe problemy z żołądkiem, to lepiej uważać z roślinami strączkowymi. Można w pewnym stopniu ograniczyć tę niedogodność (na przykład dodając konkretne zioła). Dlaczego rośliny strączkowe zaliczane są do produktów przydatnych na diecie? Ze względu na białko i witaminy z grupy B. W obu przypadkach są one niezbędne, jeśli chcecie pozbyć się nadmiernych kilogramów.

Jabłka

Nasze eksportowe owoce:). Zawierają w sobie sporo błonnika. Zapełnią one brzucha i pozwolą uniknąć podjadania między posiłkami – największego grzechu na diecie. Owoce te zawierają również witaminy, które też są przydatne w czasie odchudzania. Natomiast unikajcie czegoś w rodzaju diety jabłkowej. To w zasadzie głodówka, a tak jak wiadomo przynosi więcej szkody niż pożytku.

Jajka

W rozsądnych ilościach. Co jakiś czas pojawiają się informacje o tym, że tak naprawdę to więcej szkodzą niż pomagają. A także utrudniają odchudzanie itp. Prawda jest taka, że jajka to bomba białkowa. A ten akurat składnik jest niezbędny w czasie odchudzania. I dlatego właśnie jajka zalicza się do produktów przydatnych na diecie.

Czerwona papryka

Może być też zielona, albo żółta. Natomiast to czerwona papryka zawiera najwięcej witaminy C. A o tym jak bardzo jest to przydatny składnik w czasie walki z nadmiernymi kilogramami przeczytacie w tym miejscu. Poza tym papryka to niewielka ilość kcal. Zawiera też w sobie inne składniki przydatne naszemu organizmowi.

Ryby przydatne na diecie odchudzającej

I podobnie jak w przypadku jajek – w rozsądnych ilościach. Ryby znalazły się w grupie produktów przydatnych na diecie dzięki obecności kwasów tłuszczowych Omega. Po drugie są źródłem wspominanego już białka. I to właśnie dlatego ryby powinny znaleźć się w zdrowej diecie odchudzającej. Warto jeść łososia i tuńczyka. Można również zdecydować się na halibuta. W przypadku tuńczyka unikajcie kupowania go w puszce. Nie jest to dobre rozwiązanie.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *