Motywacja a odchudzanie. Co może zmotywować?

Pierwszy wpis zakończyłem kwestią powodów, które mogą „namówić” do zrzucenia zbędnych kilogramów. I właśnie o tym dzisiaj chciałbym parę słów napisać. Co może zmotywować do odchudzania.

Jak jak wyglądam?!

To bardzo częsty powód i chyba najbardziej indywidualny. Jeśli mogę tak to określić. Stając przed lustrem to Ty sama/sam oceniasz jak wyglądasz. Czy potrzebujesz faktycznie jakiś zmian? A może jednak wcale nie jest tak „najgorzej”;). W nieco bardziej racjonalnej ocenie sytuacji pomóc może wspominany przeze mnie wskaźnik BMI.

Zdrowie powodem odchudzania

Tego Ci nie życzę, ale jest to coraz częściej występująca przyczyna walki z nadmiernymi kilogramami. Zwykle to sytuacja w której możemy już mówić o pierwszym stopniu otyłości. Nasz organizm wiele może znieść, ale nadmierne kilogramy to spore obciążenie.

Im starsi jesteśmy, tym gorzej. Pojawia się więcej skutków nadwagi. Będzie jeszcze niejedna okazja o tym napisać, ale o paru wspomnę już teraz. Nadmiar kilogramów może prowadzić do:

  • poważnych chorób serca, a także cukrzycy,
  • osłabienia układu kostnego i jego deformacji
  • problemów z oddychaniem

To tak naprawdę tylko wycinek problemów, które mogą się pojawić. Zdrowie może być więc bardzo ważnym powodem, aby zacząć się odchudzać.

Chcę coś zmienić!

To również częsty powód. Powiązany na pewno ze wspominanym wcześniej wyglądem. Chociaż bez wątpienia nieco szerzej traktujący tematykę odchudzania. Na pewno też to – przynajmniej z moich obserwacji – często zarzucany powód. Problemem może być brak faktycznej motywacji. Ale tak naprawdę to „tysiąc innych rzeczy” się na to składa.

Zwykle decyzję o zmianach podejmujemy w konkretnym czasie. Pierwszą, chętnie wybieraną datą jest 1 stycznia. No dobra, 2.01:). Pierwszego odpoczywamy. Nowy rok – zmiany itd. Czas wstać sprzed telewizora, zmienić dietę, a może przy okazji rzucić palenie. Z utrzymaniem tych noworocznych postanowień jest różnie. Ale o tym nie muszę chyba nikogo przekonywać.

wiosna motywuje do odchudzania

Kolejnym chętnie wybieranym punktem startowym jest początek wiosny. Wiadomo – po zimie się trochę zaniedbaliśmy. Tłuste i ciężkostrawne dania w naszej diecie, to zimą zwykle norma. Ktoś powie „bo rozgrzewają”. Prawda jest nieco bardziej skomplikowana, ale nie o tym tutaj;).

POZNAJ NAJLEPSZE NATURALNE ROZWIĄZANIE NA ODCHUDZANIE!

Niezależnie od powodu, ważne jest też jak będziesz się odchudzać. W jaki sposób stworzysz jadłospis, który Ci w tym pomoże. Swoje do powiedzenia będzie miała forma aktywności fizycznej, którą wybierzesz. Oddzielną sprawą są też suplementy diety, ich skuteczność, a także idea stosowania. To wszystko składa się na skuteczność zrzucania nadmiaru kilogramów.

W tym właśnie pomogę Ci ja.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

2 komentarze do “Motywacja a odchudzanie. Co może zmotywować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *