Detoksykacja organizmu – najlepiej zrobić ją właśnie teraz!

Pozwoli wejść w zbliżającą się wiosnę z pełnym impetem i energią:). Przy okazji może być ona początkiem procesu zrzucania zimowych kilogramów, które pojawiły się (nie wiadomo skąd;)). Czas więc na detoksykację organizmu. Startujemy!

Dlaczego potrzebuję detoksykacji organizmu?

Chociażby z tego powodu, że nadmiar szkodliwych substancji bardzo mocno Cie ogranicza. Nie dość, że pod koniec zimy zwykle jesteśmy osłabieni i przemęczeni, to taka sytuacja dodatkowo nas obciąża. Często tak zwane wiosenne przesilenie to efekt właśni nadmiaru toksyn. I dlatego warto przed tą tak wyczekiwaną porą roku przeprowadzić detoksykację organizmu. Dla lepszego samopoczucia i zdrowia.

Jak przeprowadzić proces detoksykacji?

Przede wszystkim zmieniając swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe. Zwykle zimą nie dbamy tak bardzo o to co jemy. Tłumaczymy to na wiele sposobów, ale efekt jest jeden. A właściwie to dwa. Przybywa nam kilogramów i niestety sporej ilości toksyn w organizmie.

Dieta powinna opierać się przede wszystkim o duże ilości warzyw. Powinny się w niej znaleźć też owoce. I wbrew pozorom nawet teraz, końcem zimy taki jadłospis jest do „wykonania. Mamy przecież buraki, pietruszkę, selera i marchewkę. I je można wykorzystać przy detoksykacji organizmu. Nie zapominajmy o mrożonkach. Je też bardzo często polecam na odchudzanie.

Kolejny elementem skutecznej detoksykacji organizmu będą kiełki. Akurat teraz sobie zwykle o nich przypominamy. Nie dość, że pomogą usunąć toksyny, to jeszcze mają sporo ciekawych właściwości. Możecie się z nimi zapoznać chociażby w tym tekście o kiełkach.

W czasie całego procesu trzeba pić sporo wody (do 2 litrów). Oczywiście w tym czasie lepiej będzie zrezygnować z kawy (tak wiem to smutne:( ). To samo dotyczy alkoholu. Jeśli palicie, to może nadchodząca wiosna i detoksykacja organizmu będzie to dobrym momentem na rzucenie?:). A przynajmniej na rezygnację z papierosów w czasie całego procesu.

Preparaty wspomagające detoksykację organizmu

Na rynku jest ich sporo i oczywiście można dla lepszych efektów z nich skorzystać. Kwestią jest oczywiście wybór tego odpowiedniego. Warto się zorientować „z czym się to je”. Jakich rozwiązań lepiej unikać. A które składniki są skuteczne. Zwykle wiąże się to z ich dużą popularnością. Tutaj za najlepszy przykład posłuży spirulina. Która zresztą ma dużo więcej właściwości niż tylko wspomaganie detoksu. Sporo jest dostępnych rozwiązań, więc pomocny będzie mój wpis „Preparat ze spiruliną – jak wybrać”? A dla niecierpliwych spoiler poniżej:).

CHCĘ POZNAĆ NAJLEPSZY PREPARAT ZE SPIRULINĄ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *