5 pomysłów na przyspieszenie metabolizmu

0
341
views
woda z cytryną
Photo credit: p_v a l d i v i e s o via VisualHunt / CC BY-SA

Poznać najskuteczniejszy sposób na przyspieszenie metabolizmu, tak aby tracić kilogramy bez wysiłku. Kto by tak nie chciał:). Zapraszam na przegląd tricków, które wspomogą Wasz metabolizm.

1. Ćwicz

Zacznę jednak od sposobu dla tych, którzy lubią się ruszać. Oczywiście regularnie. Najlepiej po pół godziny dziennie. Można też nieco na skróty. To znaczy szybciej. Mam tutaj na myśli chociażby tabatę. 4 minuty interwału. Trening o bardzo dużej intensywności. Nie do końca więc polecam osobom, które w ogóle nie są aktywne. A przynajmniej nie na początek. Taka forma treningu wspomaga metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

2. Woda z cytryną

To klasyk i nie mogło go tutaj zabraknąć. Codziennie rano przygotuj sobie wodę z cytryną. Zamiast niej możesz zastosować limonkę. Efekty w zasadzie będą takie same. Czyli jakie? Po pierwsze poprawa trawienia. To między innymi dzięki wpływowi na produkcję żółci. Co ciekawe taki napój pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pewnym efektem ubocznym może być szybka wizyta w WC;). W tym wypadku jednak sporo zależy od stanu układu pokarmowego.

3. Regularność

To powinniśmy sobie napisać na ścianie i codziennie na to patrzeć. Regularne posiłki – dzięki temu naprawdę łatwiej będzie zrzucić kilogramy. Pozytywnie wpływamy też na metabolizm. Oczywiście istotne jest też to co jemy. Na pewno nie można pomijać głównych składników. Mam tutaj na myśli węglowodany, białko i tłuszcze. Odrębną kwestią jest ich rodzaj. Ale o tym innym razem.

POZNAJ NIEZAWODNY SPOSÓB NA PRZYSPIESZENIE METABOLIZMU

4. Postaw na białko

Nie mam tutaj na myśli wyniszczającej organizm diety Dukana. Czy też innych podobnych sposobów opartych o przewagę tego składnika w jadłospisie. Nie zmienia to jednak tego, że produkty bogate w białko podkręcą metabolizm. Mam tutaj na myśli między innymi jogurt, mleko (tutaj dodatkowo wpływ na odchudzanie ma wapń), chude mięso i rośliny strączkowe. Pamiętaj o nich na diecie.

5. Pij zieloną herbatę

Wiem, że zwykle pojawia się w takich tekstach niegazowana woda mineralna. I oczywiście nie można o niej zapomnieć. Postawiłbym jednak na zieloną herbatę. W rozsądnych ilościach. Zielona herbata generalnie dobrze działa na nasz organizm. Natomiast nas interesuje tutaj pozytywny wpływ na metabolizm. Nie jest to jednak cudowne rozwiązanie odchudzające, jak czasem się ją przedstawia. Natomiast badania w kwestii przyspieszania metabolizmu są zadowalające i wskazują na to, że warto się nią zainteresować:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.