Co może utrudnić Ci odchudzanie? Sprawdź koniecznie

To tak szczerze powiedziawszy bardzo rozległy temat. Utrudnić odchudzanie możemy sobie my sami, ale jest też sporo czynników od nas nie do końca zależnych. Warto poznać wszystkie.

Diety cud utrudniają odchudzanie

Wiele już zostało powiedziane na ten temat, ale wciąż są osoby, które w taki sposób próbują się pozbyć nadmiernych kilogramów. A diety cud naprawdę utrudniają odchudzanie. Po pierwszych czasem – nawet spektakularnych efektach – przychodzi poważny problem. I nie mam tutaj na myśli jedynie efektów jo-jo. To spowolnienie metabolizmu i niedobory niektórych minerałów i witamin. Również tych związanych ze wspomaganiem odchudzania.

Choroby tarczycy

Niestety problemy z tym gruczołem mogą w dużym stopniu utrudnić pozbycie się nadmiernych kilogramów. Mowa o sytuacji w której zmagamy się z niedoczynnością tarczycy. Na szczęście i w takiej sytuacji można zadbać o niższą wagę. Natomiast w tym wypadku przede wszystkim będzie trzeba stosować odpowiednią skonstruowaną dietę. I bardzo się jej pilnować. Myślę, że warte wspomnienia jest to, że z kolei nadczynność tego gruczołu będzie powodować chudnięcie. Nie jest to jednak wbrew pozorom „błogosławieństwo”.

Liczenie kalorii to wróg odchudzania

Takie, które spędza nam wręcz sen z powiek. Liczby kcal w czasie zrzucania nadwagi trzeba pilnować, ale nie róbmy tego obsesyjnie. To po pierwsze. Przy liczeniu i wyborze tego co dzisiaj zjemy, zwróćmy uwagę na indeks glikemiczny – bardzo często pomijany. A to duży błąd. W czasie odchudzania jest dużo ciekawszych, a przede wszystkim bardziej potrzebnych rzeczy, niż skrupulatne liczenie kcal.

Oszukiwanie utrudnia odchudzanie

Niestety w czasie walki z kilogramami mało kto potrafi wytrzymać „presję”. Na szczęście można sobie zrobić na diecie Cheat Day. To w pewnym stopniu ułatwi nam cały proces. Natomiast niestety to oszukiwanie zwykle wygląda nieco inaczej. Zaczyna się od podjadania. Rzadko, więc pewnie nic mi się strasznego nie stanie. I to fakt nie stanie. Tylko rzadko kiedy się na tym kończy. Mało kto potrafi kontrolować to podjadania. Często zresztą niezdrowych rzeczy. A efekty tego braku kontroli dość szybko wyskoczą na wadze.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *