Imbir i jego najważniejsze właściwości

Polecany między innymi na odchudzanie, ale ma dużo więcej właściwości. Korzysta z niego wiele osób. Imbir to jedna z popularniejszych roślin stosowanych w medycynie naturalnej. Nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z jego właściwościami.

Na chorobę lokomocyjną

A dokładniej rzecz biorąc na jeden z jej dokuczliwych objawów, czyli wymioty. To jeden z częściej polecanych domowych sposobów na ten problem (jak również na nudności). Do tego imbir jest bezpieczny. A świadczy o tym najlepiej to, że jest też polecany kobietom w ciąży, które „męczy” ta przypadłość.

Ułatwia trawienie

To właściwość, która związana jest nie tylko z odchudzaniem. Dzięki temu, że imbir ma takie właściwości, można go stosować w przypadku zaparć. Olejek, który znajduje się w tej roślinie pobudza między innymi wydzielanie soków żołądkowych. Ma też działa żółciopędne. Dlatego warto pokusić się o umieszczeniu go w jadłospisie, kiedy jesteście na diecie. Może być dodatkiem do potraw. Popularny jest napój z cytryną i imbirem. Codziennie rano pije się ciepłą wodę z nimi. Samo w sobie to nie spowoduje tego, że schudniecie. Jeśli oczekujecie szybkich efektów, to lepiej postawić na profesjonalne rozwiązania, chociażby Green Barley Plus. Co zrobi sam napój? Jest jednym z elementów, które po złożeniu w całość, mogą dać efekt mniejszej liczby kilogramów.

Leczy stawy

Jest często polecanym naturalnym sposobem na ten problem. Generalnie imbir jest wykorzystywany w przypadku różnego rodzaju bólu. Roślina ta zawiera związek o nazwie gingerol. Przeprowadzone nad nim badania, wykazały że ma działanie przeciwzapalne. I to właśnie pomoże stawom.

Na przeziębienie

Świetnie sprawdzi się w przypadku gdy nie możecie, lub nie chcecie brać leków z apteki. Jeśli macie problem z infekcją górnych dróg oddechowych, to warto zainwestować w imbir. Można z niego przygotować syrop. Najlepiej ze świeżego korzenia imbiru. Do takiego syropu można dodać między innymi olejek tymiankowy. Wzmocni to jego działanie.

Czy to wszystkie właściwości imbiru? W żadnym wypadku:). Poleca się go chociażby na bóle migrenowe. Działa przeciwobrzękowo. Jest też chętnie wykorzystywany do łagodzenia bólu przy miesiączce. Leczy również infekcje jamy ustnej.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *