Niezawodne sposoby na przyspieszenie metabolizmu

0
104
views
Waga

Bez tego trudno będzie się pozbyć tych paru nadmiernych kilogramów. Sposobów na poprawę metabolizmu znajdziecie w internecie mnóstwo. Różnie jednak jest z ich skutecznością. Za to u mnie tylko te niezawodne:).

Racjonalnie i regularnie

To pierwsza i podstawowa zasada. Jeśli chcecie, aby Wasz metabolizm „pomógł” zrzucić parę kilogramów, to musicie zadbać o racjonalnie skonstruowany jadłospis. Żadnych głodówek. Te jedynie skutecznie spowalniają metabolizm. I efekt jo-jo po takim odchudzaniu jest więcej jak pewny. Regularnie – czyli 4 do 5 posiłków. Co 2-3 godziny. Oczywiście nie co do minuty, ale pilnujcie stałych pór jedzenia.

Pijcie dużo wody

To jeden z niezawodnych sposobów na przyspieszenie metabolizmu. Uzupełnianie płynów – zwłaszcza teraz latem – jest niezbędne. O tym oczywiście wiemy. Warto w upalne dni zadbać o „górkę”, jeśli chodzi o ilość wody. Półtora litrów płynów dziennie powinno pozytywnie wpłynąć na metabolizm. Rano przyspieszy go woda z cytryną, albo limonką. Ta ostatnia ma wiele ciekawych właściwości o czym możecie przekonać się z tego tekstu.

SPRAWDŹ NATURALNY SPOSÓB NA TURBO METABOLIZM!

Aktywność fizyczna

No nie obędzie się bez niej. Dla leniuchów mam dobrą informację. Nie trzeba ćwiczyć godzinami. W sieci bez większego problemu znajdziecie krótkie (zwykle kilkunastominutowe) treningi o dużej intensywności. Zwróćcie jednak uwagą na ich trudność. Naprawdę nie ma sensu rzucać się na głęboką wodę. Na co Wam kontuzja?

Przyprawy przyspieszające metabolizmu

Często polecane, ale ja chciałbym zacząć od ostrzeżenia. Uważajcie z ich ilością w codziennej diecie. Zwłaszcza jeśli macie problemy żołądkowe. Możecie przez to mocno nadwyrężyć swój układ pokarmowy. Czujcie się ostrzeżeni:). Na które przyprawy warto zwrócić szczególną uwagę? Najczęściej w tym kontekście wymienia się papryczkę chili, imbir i pieprz. Sprawdźcie sobie je jeszcze te przyprawy, które również wspomagają metabolizm.

I pamiętajcie o białku

W żadnym wypadku nie mam tutaj na myśli diety Dukana -wciąż bardzo popularnej. Za duża ilość białka to spore obciążenie dla organizmu. Spożywanie posiłków z nadmiarem tego składnika może skończyć się poważnymi problemami. Ale odpowiednio kontrolowana ilość białka będzie miała pozytywny wpływ na metabolizm.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.