Poznaj przyprawy, które ułatwią Ci odchudzanie

Dzięki nim nasze potrawy nabierają głębi i smaku. Ale przyprawy mają właściwości, które ułatwią odchudzanie. I dlatego właśnie warto wiedzieć jakie z nich najlepiej dodawać na diecie.

Co znajdziecie w tekście:

Cynamon

Na początek przyprawa, której nienawidzę:). Ale nie mogę cynamonowi odmówić właściwości związanych ze zrzucaniem nadmiaru kilogramów. Po pierwsze reguluje on poziom cukru w krwi. Cynamon ma też wpływ na metabolizm węglowodanów. I między innymi dlatego zalicza się go do przypraw, które ułatwiają odchudzanie. Jednym z polecanych sposobów związanych z cynamonem jest przygotowanie napoju, dzięki któremu można wspomóc zrzucanie nadmiaru kilogramów. Wystarczy ciepła woda. Do tego łyżeczka cynamonu i odrobiną miodu.

Czarny pieprz

Wszystko to dzięki znajdującej się tej przyprawie piperynie. To ona między innymi wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. O ile jedzenie czarnego nie będzie miało aż takiego bezpośredniego przełożenia na odchudzanie, bo musieli byśmy go sporo pochłonąć, o tyle właściwości piperyny są szeroko wykorzystywane.

Silny ekstrakt z niej znaleźć można w najlepszych tabletkach na odchudzanie. Od pewnego czasu na rynku dostępny jest ten składnik „w wersji” 2.0. To biopiperyna. Jest ona obecna w najchętniej wybieranych w tabletkach na odchudzanie. Sprawdźcie koniecznie moją recenzję Piperinox.

Kardamon

Nie jest to za często wymieniana przyprawa ułatwiająca odchudzanie. Przede wszystkim ze względu na swoją cenę. Do tanich nie należy. Ale warto w nią zainwestować. Kardamon między innymi – dzięki swoim olejkom eterycznym – wspomaga proces trawienia. W pewnym stopniu go przyspiesza. Jako ciekawostkę dodam, że kardamon może być wykorzystany w procesie detoksykacji organizmu.

Kminek

To ostatnia przyprawa jaką się dzisiaj zajmę. Dodawana jest ona raczej do ciężkostrawnych dań, których na diecie unikamy. Ale z kolei często dodaje się ją do kapusty, a na tę w czasie zrzucania nadmiernych kilogramów można w rozsądnych ilościach.

Co ciekawe w kminku są olejki eteryczne. I to właśnie one wspomagają odchudzanie. Ma on w sobie również silne przeciwutleniacze. I oczywiście kminek pozwala pozbyć się wzdęć:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *