Warzywa, które pomogą Ci się odchudzić

O tym, że powinny być one obecne w Twojej diecie, przekonywać nie muszę. Dlatego bardziej chciałem się skupić na pokazaniu Ci, które z warzyw będą najbardziej pomocne w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Kapusta biała na odchudzanie

Zacznę od jednego z chętniej wykorzystywanych produktów w naszej kuchni. Surówki z białej kapusty to częsty dodatek do obiadów, ale zdecydowanie wyżej stawiam groch z nią, lub bigos. Ten ostatni oczywiście „dietetyczny”;). O odchudzających właściwościach kapusty zrobiło się głośno, gdy sławę zyskała dieta Kwaśniewskiego (nie jestem zwolennikiem tego sposobu)

W żołnierskim skrócie. Kapusta to niewielka ilość kalorii (około 29kcal na 100 g). To pierwsza jej zaleta. Po drugie ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Poprawia chociażby perystaltykę jelit. To pomoże Ci się odchudzić. ALE. Zbyt duża ilość kapusty to możliwe dolegliwości żołądkowe. Im w gorszym stanie masz układ pokarmowy, to większe ich prawdopodobieństwo. Jeśli tak jest, to kapusta jest nie dla Ciebie.

Marchewka wspomaga przemianę materii

To chyba jedno z częściej wymienianych warzyw w kontekście odchudzania. Potrzebujesz zdrowej przekąski? Jedz marchewki. Ale właściwie dlaczego? Po pierwsze zawierają bardzo mało kalorii ( około 17 kcal na jedną sztukę). Sporo w nichj antyoksydantów i chociażby dlatego warto je jeść, zwłaszcza, gdy chcesz zrzucić parę kilogramy, a przy okazji nie stracić energii (co jest częstym problemem przy odchudzaniu, i niedługo o tym napiszę). Marchewka wspomaga perystaltykę jelit. W pewien sposób działa też przeczyszczająco. Marchewka to oczywiście przede wszystkim beta – karoten. Składnik ważny dla Twojego organizmu (np. wzroku).

czosnek a odchudzanie

Czosnek na przemianę materii

Jego obecność tutaj może dziwić, ale nie powinna. Czosnek znany jest co prawda z innych właściwości (chociażby antybakteryjnych), ale może pomóc przy odchudzaniu. Co ważne jednak nie przesadzaj z jego ilością w diecie. Czosnek może ostro potraktować Twoją wątrobę. No dobra, ale dlaczego ma ci pomóc? Czosnek przyspiesza przemianę materii. W pewien sposób oczywiście. Nie traktowałbym jednak go na Twoim miejscu jako jedyny sposób na zrzucenie kilogramów. To raczej dodatek, który po zsumowaniu innymi elementami spowoduje utratę nadbagażu. A, można też kupić czosnek w tabletkach. Jak kto woli.

ogórki a odchudzanie

Ogórek wspomaga detoksykację

Bardzo mało kalorii. W zasadzie składa się prawie wyłącznie z wody. Możesz więc bez obaw podjadać go na diecie. Ma on też pewną zaletę, która będzie przydatna przy zrzucaniu nadmiaru kilogramów. Wspomagają usuwanie toksyn. To dość ważne w momencie gdy rozpoczynasz proces odchudzania. W temacie ogórków wymienia się też sterole. To związki obecne w dużych ilościach w skórce. Mają one pozytywnie wpływać na poziom cholesterolu (czyli kwestia frakcji lipidowych itd.). Cały czas mam na myśli ogórka gruntowego. A tak przy okazji kiszone owszem, ale raczej robione w domu. Chodzi o kontrolowanie ilości soli.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *