Detoksykacja organizmu – tak zaczniemy nowy rok

Albo odchudzania:). Ale o tym następnym razem. Dzisiaj zajmiemy się usuwaniem nadmiaru szkodliwych substancji, które nie tylko po świątecznych szaleństwach się nagromadziły. Zapraszam do detoksykacji organizmu.

Zmiana jadłospisu

Od tego w ogóle zaczniemy cały proces. Na początku – parę dni przed detoksykacją organizmu – odstawiamy niektóre produkty. Mam tutaj na myśli między innymi chleb i czerwone mięso. Dobrze byłoby też zrezygnować z cukru.

Bezwzględnie pozbywamy się wszelkiej chemii. Chodzi tutaj o gotowce, czy dania do „przygotowania” w pięć minut. Generalnie mocno zmienimy jadłospis, a to po tymm jak jedliśmy na święta łatwe nie będzie. Ale warto. Na czas usuwania toksyn z organizmu koniecznie trzeba odstawić alkohol i papierosy.

Detoksykacja organizmu – na co postawić?

Jest pewna grupa produktów, która zwykle jest wymieniana w tym kontekście. Do takich mistrzów detoksykacji organizmu zalicza się między innymi kapustę. Najlepiej zdecydować na kiszoną. Przy okazji dzięki niej wzmocnicie organizm. Ale to nie wszystko. Koniecznie zapoznajcie się z właściwościami kiszonek:).

Kolejny produkt, który powinien znaleźć się w Waszym jadłospisie jest kasza jaglana. Ma ona działanie zasadotwórcze. Przy okazji ma też właściwości wspomagające usuwanie nadmiar szkodliwych substancji.

W czasie detoksykacji organizmu niezbędna może okazać się pomoc jabłek. To owoce o dużej zawartości błonnika. Ten ostatni potrzebny jest nie tylko w czasie w tego procesu.

Jakie jeszcze produkty pomogą? Polecam między innymi selera (korzeń), buraki, aloes, granaty i żurawinę. I oczywiście koniecznie duże ilości wody. Popularne są detoksy sokami. Przy założeniu, że możecie sobie pozwolić na mniejszy wydatek energetyczny (mówiąc po ludzku nie macie wymagającej fizycznie pracy), możecie się na taki sposób zdecydować.:)

Zioła wspomagające detoksykację organizmu

Jest sporo, ale tych naprawdę skutecznych mniej. Do tego bardzo istotne stężenie składników odpowiedzialnych za usuwanie szkodliwych substancji. Dlatego taką popularnością cieszą się naturalne preparaty na detoksykacją organizmu. Na jakie składniki – ekstrakty z roślin warto zwrócić uwagę? To między innymi czystek (znajdziecie go w Cistus Plus), spirulinę (ona z kolei jest w Spirulin Plus). Świetnie w przypadku detoksykacji sprawdza się babka jajowata. Tę ostatnią znajdziecie w preparacie Fibre Select – oparty o błonnik witalny. Zapoznajcie się z moją recenzją tego produktu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *