Bez tego możesz nie schudnąć

Co kryje się pod tym tytułem? Pewne zasady, można nawet napisać „przykazania” bez których sam proces zrzucania nadmiernych kilogramów może być trudny. Wiele z takich zasad jest znanych pewnie i Tobie, chociaż nie zawsze wprowadzasz je w życie.

Jedz niewielkie porcje

Niby takie oczywiste, a to chyba jedna z częściej łamanych zasad. „A bo przecież nie zaszkodzi, jak wezmę nieco więcej”. Tak to sobie tłumaczysz. Owszem, jeśli zrobisz tak raz, to nic się nie stanie. Tylko zwykle nie kończy się tylko na jednym „zjem więcej”. Jedząc małe porcje, ale częściej możesz ułatwić sobie odchudzanie. Dlatego wciąż mówi się, że najlepsza dieta to 4 do 5 niewielkich posiłków dziennie. Dzięki temu dostarczasz regularnie organizmowi energii. I to bardzo informacja dla Ciebie i dla niego.

Planuj posiłki

W tym miejscu pewnie odezwą się głosy „ale ja nie mam czasu” itd. To znajdź – będę brutalny. Chcesz pozbyć się kilogramów, musisz planować posiłki. Ewentualnie wydawać więcej pieniędzy i zdecydować się na dietę pudełkową. To sposób dla zabieganych, ale i z portfelem. Cena mniej więcej 50 zł za dzień. Wróćmy do planowania. Jeśli masz czas, to rób to. Przede wszystkim unikniesz łapania czegoś z lodówki. Zwykle niekoniecznie zdrowego i odchudzającego. Zaplanowanie posiłki możesz przygotować wcześniej.

Jedź świadomie

To bardzo ważna zasada. W sumie to nawet dwie. Po pierwsze świadomość jedzenia oznacza skupienie się na nim. Masz jeść to rób to, a nie oglądaj przy tym telewizora, lub nie wpatruj się w laptopa. Świadomość jedzenia można też rozumieć, przez sprawdzanie tego co wrzucasz do garnka. Czytanie etykiet produktów to jest podstawa. Zresztą to temat na odrębny tekst i pewnie taki niedługo powstanie. Dzięki takiej świadomości unikniesz chociażby nadmiaru soli i cukru w codziennym jadłospisie. Zdziwisz się jak bardzo może to pomóc.

African Mango spala tkankę tłuszczową!

Mniej szkodliwego tłuszczu

Co to oznacza? Już Ty dobrze wiesz;) Z diety „leci” tłuszcz pochodzenia zwierzęcego. To po pierwsze. Druga sprawa to tłuszcze trans. To utwardzone oleje roślinne. Z perspektywy producentów żywności są one idealne. Tanie w pozyskiwaniu, eksploatacji i można je wiele razy wykorzystywać. Z Twojej perspektywy niezdrowe i utrudniające odchudzanie.

ryby

Zamiast tego w codziennym jadłospisie powinny się znaleźć chociażby kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. Oznacza to więcej ryb, ale też oliwę z oliwek. Oczywiście na nie też trzeba uważać. Mam tutaj na myśli ich ilość w diecie. Są jednak zdrowe i do tego pomocne w czasie odchudzania.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Jeden komentarz do “Bez tego możesz nie schudnąć

  • 26 maja 2016 o 13:52
    Bezpośredni odnośnik

    Fajnie się czyta to co piszesz;) W końcu blog bez „nadęcia”. Tak przy okazji chciałam się pochwalić, że za Twoją namową zdecydowałam się na African Mango. Niedługo zdam relację;))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *