Truskawki – poznaj ich właściwości

Przede wszystkim są namacalnym i najważniejszym symbolem lata:). Truskawki uwielbiane są prawie przez wszystkich. Kryją w sobie ciekawe właściwości. A czym można je jeść na diecie? O tym również parę słów.

Pomocne przy trądziku

Wiedzieliście o tym? Z truskawek można przygotować domową maseczkę na ten problem. Nie jest to specjalnie skomplikowane. Wystarczy rozgnieść parę truskawek i nałożyć je na skórę. Dlaczego mają pomóc? Odpowiedzialne są za to salicylany. Związek chemiczny związany z kwasem salicylowym. Wykorzystywanym w walce z trądzikiem. Między innymi oczywiście. Chociaż warto wiedzieć, że ten ostatni w dużych ilościach może być szkodliwy.

Truskawki na serce

To kolejna ważna właściwość tych owoców. Zajadanie się truskawkami wspomaga pracę układu krwionośnego w tym serca. To efekt sporej ilości potasu który się w nich znajduje. Pierwiastek ten odpowiada również za prawidłową pracę mięśni i koncentrację. Jeśli brakuje potasu to mogą wystąpić problemy ze skupieniem się. Kolejny symptom to bolesne skurcze mięśni.

Wpływ na odchudzanie

Można zdecydować się na dietę jednoskładnikową, ale jestem ich zdeklarowanym wrogiem. Na pewno truskawki warto włączyć do jadłospisu, kiedy chcemy się odchudzić. Przypisuje się im między innymi pewne działanie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Natomiast nie spodziewałbym się na Waszym miejscu spektakularnych efektów.

Na pewno warto wiedzieć o tym, że truskawki mają pozytywny wpływ na frakcje lipidowe (czyli tzw. cholesterol). Truskawki to niewielki indeks glikemiczny. Można więc nie obawiać się dodając je do swojego jadłospisu. Zapobiegają też podnoszeniu się poziomu cukru. Truskawki to pektyny. Mamy więc kolejną zaletę przy odchudzaniu.

Pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie

Przede wszystkim dlatego, że… to truskawki. Ale kryje się za tym nieco więcej. Owoce te mają w sobie witaminy z grupy B. Ta ma wpływ na naprawdę wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Nas tutaj najbardziej interesuje to, że od ich obecności zależy działanie układu nerwowego. Ich niedobór wiąże się z gorszym samopoczuciem, stresem, a nawet depresją.

Najwyższy czas wybrać się na targ po truskawki:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *