Poznaj pierwiastki, które wspomagają odchudzanie

Bo to przydatna informacje:). Te pierwiastki dostarczamy wraz z dietą. Są one również obecne w niektórych – tych najlepszych – tabletkach na odchudzanie. Zapraszam do zapoznania się z pierwiastkami, które wspomagają odchudzanie.

Wapń

Wiadomo – przede wszystkim kojarzony jest on z układem kostnym. Ma jednak spore znaczenie w procesie zrzucania nadmiernych kilogramów. Badania prowadzone nad wpływem tego pierwiastka na nasz organizm wykazały, że dieta bogata w wapń sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Ciekawostką może być inna „umiejętność”. Otóż niedobór wapnia w codziennej diecie zwiększa uczucie głodu (taki sygnał jest wysyłany do naszego mózgu).

Gdzie szukać tego pierwiastka? Zwykle w kontekście jego źródeł wymienia się produkty mleczne. Jest on też obecny chociażby w tofu, fasoli i brokułach.

Magnez

Ten z kolei pierwiastek jest wymieniany przede wszystkim w kontekście jego niebagatelnego wpływu na układ nerwowy. Niedobór magnezu to bardzo często problemy ze stresem. Objawia się on też między innymi drganiem mięśni. Dlaczego zaliczamy go do pierwiastków wspomagających odchudzanie? Przede wszystkim dlatego, że jego odpowiednia ilość w naszej codziennej diecie pozwala ograniczyć problemy z przemianą materii. Niedobór magnezu jest też wiązany z zaburzeniem „pracy” insuliny. Konsekwencją przedłużającej się absencji tego pierwiastka w diecie będzie zbytnie nagromadzenie się tkanki tłuszczowej.

Magnez znajdziecie między innymi w kakao, kiełkach pszenicy, orzechach, kaszach i zielonym groszku.

SPRAWDŹ KONIECZNIE NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE WSPIERAJĄCE ODCHUDZANIE!

Cynk

To ostatni z pierwiastków wspomagających odchudzanie jakim się dzisiaj zajmę. Cynk zwykle wymieniany jest w kontekście libido (tak przy okazji sprawdźcie sobie drogie Panie co robić, gdy macie z tym ostatnim problem), ale odpowiada też za wiele innych rzeczy w naszym organizmie.

Dość powiedzieć, że jest on związany z prawie 80 enzymami. I wszystkie one mają określone zadania w organizmie. Dlaczego cynk jest istotny w procesie odchudzania? Ma między innymi wpływ na pracę trzustki i grasicy. Cynk jest też powiązany z procesem przemiany białek, tłuszczy i węglowodanów. Pierwiastek ten w pewien sposób przyspiesza metabolizm. Do jego źródeł zalicza się między innymi owoce morza, niektóre kasze i rośliny strączkowe.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *