Jak skutecznie schudnąć po urlopie? Praktyczne wskazówki

„Udało się” Wam przywieźć nadbagaż z wakacji? Trzeba się go pozbyć:). Jak skutecznie schudnąć po urlopie? To wcale nie musi być takie trudne. Trzeba zwrócić uwagę na parę rzeczy.

Jak skutecznie schudnąć po urlopie? Detoksykacja

Czasem wystarczy tylko ona, aby doprowadzić swój organizm do porządku. Wakacje to czas kiedy nie zwracamy uwagi na to co jemy i pijemy. Bardzo często zapychamy organizm ogromną ilością szkodliwych dla niego substancji. Efektem jest chociażby spowolniony metabolizm. A co za tym idzie gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

I w tym wypadku z pomocą przychodzi właśnie detoksykacja organizmu. Przeprowadzić można ją na wiele sposobów. Jeśli chcecie skutecznie schudnąć po urlopie, polecam zapoznać się między innymi z „Ziołami wspomagającymi detoksykację”.

Woda na skuteczne schudnięcie po urlopie

To sposób sprawdzony, ale przede wszystkim prosty:). Regularne nawadnianie organizmu jest dla niego niezbędne. I to rzecz oczywista o której – mam nadzieję – nikomu przypominać nie trzeba. Picie wody przed posiłkiem powoduje, że zjemy mniej. Woda wspomaga również metabolizm. Przede wszystkim jednak dzięki niej łatwiej będzie Wam usunąć z organizmu toksyny. Czyli – patrzcie akapit wyżej:).

Jedna uwaga w kontekście wody. Zwykle w jej kontekście pojawia się stwierdzenie „1,5 litra dzienne”. Nie zamierzam z tym walczyć:). Uwaga jest następująca. Pamiętajcie, że dostarczanie do organizmu wody to również jedzenie. Nie trzymajcie się więc „panicznie” tej półtoralitrowej butelki:).

Zioła na ratunek w odchudzaniu

To porada, którą często przytaczam w kontekście walki z nadmiernymi kilogramami. Niezależnie od tego czy chcecie skutecznie schudnąć po urlopie, czy po zimie. Roślin, które możecie wykorzystać w ten sposób jest naprawdę mnóstwo.

Różny jest też sposobów w jaki pomagają. Niektóre z nich jak używane jako przyprawy będą tylko jednym z elementów całego procesu walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Mam tutaj na myśli chociażby imbir, chili i bazylię.

Druga grupa to rośliny z których można przygotować herbaty ziołowe. Tutaj za przykład posłuży chociażby czerwona herbata. Jest ich oczywiście zdecydowanie więcej. W tym miejscu zapoznacie się z listą ziół, które pomogą pozbyć się nadmiar kilogramów. Ważne – są pozbawione skutków ubocznych.

Ostatnią grupą roślin, która pomoże skutecznie schudnąć nie tylko po urlopie, są te stosowane w różnych preparatach. W tym wypadku liczy się skuteczność i bezpieczeństwo. Ważne jest też stężenie ekstraktów z danej rośliny. Do tej grupy zalicza się między zielony jęczmień o którym pisałem w tym miejscu. Ostatnio dużą popularność zdobyły preparaty z piperyną. Z jednym z nich zapoznacie się czytając moją recenzję.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *