Czereśnie – poznaj ich właściwości

Już są:). Jeszcze drogie, ale warto wydać na nie pieniądze. Mają ciekawe właściwości. Pomogą też w czasie odchudzania lub detoksykacji organizmu.

Jodowa bomba

To pierwiastek, którego zwykle nie wymienia się jednym tchem z tymi, które są nam najbardziej potrzebne. No chyba, że wybieramy się nad morze, wtedy słyszymy tylko o nim. Jaką rolę pełni funkcję ten pierwiastek? Otóż odpowiedzialny jest on między innymi za przemianę materii. Zależna jest od niego praca tarczycy. W przypadku dzieci jod pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój umysłowy. I właśnie dlatego warto podjadać czereśnie, które mają tego pierwiastka naprawdę sporo.

Wspomaganie serca

W zasadzie to całego układu krwionośnego. To dzięki sporej zawartości potasu. To pierwiastek wręcz niezbędny dla naszego organizmu. Szczególnie powinny na niego zwrócić uwagę osoby, które piją dużo alkoholu. Niedobór potasu to między innymi problem z regularną pracą serca. Kolejny symptom to skurcze mięśni. Myślę, że warto też wspomnieć o spuchniętych stopach. Jeśli chcesz tego uniknąć, biegnij na targ kupić czereśnie.

Działanie moczopędne

To kolejna ciekawa właściwość naszego dzisiejszego bohatera. To ma znaczenie dla kilku spraw związanych z organizmem. Po pierwsze dzięki temu wspomagamy nerki. Druga sprawa wiąże się ze wspominaną we wstępie detoksykacją. Działanie moczopędne zwiększa tempo wydalania szkodliwych substancji. Wspomaganie pracy nerek w pewnym stopniu ogranicza też szansę na problemy z układem moczowym. W tym kontekście warto też wspomnieć o całkiem „porządnej” dawce witaminy C, która się w czereśniach znajduje.

Przydatne na diecie

Niewielka liczba kalorii, obecność jodu i witaminy C – to między innymi dlatego warto pomyśleć o tych owocach w kontekście odchudzania. Od razu jednak mówię unikajcie diety opartej wyłącznie na czereśniach. Zwykle trwa ona kilka dni. Wszelkie diety monotematyczne są średnim pomysłem. Czereśnie mają lekkie właściwości przeczyszczające. To jeden strony dobra informacja, ale warto mieć z tyłu głowy obowiązek uzupełniania istotnych dla organizmu pierwiastków i witamin.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Mają bardzo silne właściwości przeciwutleniające. Czereśnie wspomagają też odporność organizm. Napar z liści stosowany był na zapaleniu płuc. Pomocny był również w przypadku zapalenia spojówek. Unikałbym jedzenia czereśni w przypadku Zespołu jelita drażliwego.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *