Poznaj 5 najważniejszych właściwości octu jabłkowego

Stał się on naprawdę popularny parę lat temu. I wciąż utrzymuje się zainteresowanie nim. Ma bardzo ciekawe właściwości. Odrębną kwestią pozostaje jego wpływ na odchudzanie. O czym za chwilę.

Pozytywny wpływ na skórę

Przyda się w sytuacji, gdy zmagamy się ze swędzącą suchą skórą. Często wymieniany jest też jako sposób na pryszcze. Z octu jabłkowego można przygotować maseczkę, której głównym zadaniem będzie złuszczanie skóry. Poleca się go też jako sposób na oparzenia słoneczne. Skutecznie pozbywa się uporczywego swędzenia skóry.

Pomocny przy grzybicy stóp

Sprawdzi się też w sytuacji, gdy problem ten dotknie paznokci. To efekt właściwości grzybobójczych octu jabłkowego. Istnieje kilka sposobów, które można wykorzystać. Octem jabłkowym namacza się np. bandaż i owija miejsce zainfekowane. Można też moczyć nogi w wodzie z dodatkiem naszego dzisiejszego bohatera. Spotkałem się też z picie octu jabłkowego.

Wpływ na odchudzanie

Od razu zaznaczę, że jest on przez wielu mocno przeceniany. Wręcz do tego stopnia, że piją ocet jabłkowy, licząc na to, że samo to pomoże zrzucić kilogramy. Tak to nie działa. W pewnym stopniu ocet jabłkowy zmniejsza wchłanianie tłuszczu. Nie przyspiesza za to jego spalania. I tak to niestety wygląda. Możecie za to poczytać o „Naturalnych spalaczach tłuszczu”, które działają:).

Działa na włosy

To kolejne zastosowanie octu jabłkowego, które jest szeroko komentowane. Sposób bardzo często też polecany. Z octu można przygotować płukankę do włosów. Na litr wody powinna wystarczyć łyżka naszego składnika. Dzięki mniejszemu stężeniu nie przesuszycie włosów. Po zastosowaniu takiej płukanki będą one bardziej miękkie o wygładzone. Co jednak warto dodać – w nie każdym przypadku.

Sposób na zapalenie gardła

Taki naturalne lek będzie można łatwo przygotować. Wystarczy łyżkę octu jabłkowego pomieszać ze szklanką ciepłej wody. Takim specyfikiem płuczemy gardło. Aż do ustąpienia objawów zapalenia. Spotkałem się też z syropem w którym wykorzystuje się ocet jabłkowy. Należy dodać do niego miód. Oba składniki w takich samym ilościach. Nie próbowałem, więc nie wypowiem się co do jego skuteczności.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *