Toksyny w organizmie – najczęściej występujące objawy

Jeśli dziwi Was ten temat akurat na blogu o odchudzaniu, to zaraz się przekonacie, że nie powinien. Kwestia toksyn w organizmie i ich wpływu na jego funkcjonowanie wciąż jest poddawana pod dyskusję. Jednak skupię się jedynie na przedstawieniu symptomów nadmiaru szkodliwych substancji.

Problemy z układem pokarmowym

Od tego zaczniemy. Rozmiar i zakres tych problemów może być różny. Zależy to od kwestii indywidualnych, ale też i ilości toksyn. Generalnie jednym z objawów mogą częste i długotrwałe zaparcia. To może w dużym stopniu utrudnić odchudzanie. Druga sprawa to spowolnienie przemiany materii. O tym, że jest to problem, nie muszę chyba nikogo przekonywać (przy okazji warto poznać sposoby na przyspieszenie przemiany materii).

Problemy z odpornością

Te wynikają z kwestii opisanej powyżej. Jeśli zauważycie, że dużo częściej macie problemy z infekcjami, to może być znak nadmiaru toksyn. Dodatkowo zwiększa się ilość pasożytów i grzybów, które zamieszkują nasz organizm. I warto mieć to na uwadze.

Gorsza kondycja skóry

To chyba jeden z bardziej widocznych symptomów nadmiaru toksyn w organizmie. Po pierwsze skóra będzie wyraźnie szara. Będzie sprawiać wrażenie niezdrowej, a my będziemy wyglądali na parę lat więcej. To jednak nie wszystko. Nadmiar toksyn w organizmie to prawie pewne ryzyko zmian skórnych. Mam tutaj na myśli chociażby pryszcze. To jednak niejedyne co może się zdarzyć. Mogą też pojawić się podskórne zmiany. Będą one wyglądały jak „guzki”. A jeśli już jestem przy skórze, warto wspomnieć o jej przydatkach, a więc włosach i paznokciach. One pod wpływem toksyn będą w gorszym stanie.

Czy to wszystkie objawy?

W żadnym wypadku. Może się ich pojawić dużo więcej, acz są nieco rzadsze. Mam tutaj na myśli chociażby brak apetytu. W kontekście nadmiaru toksyn wymienia się problemu z samopoczuciem. Spotkałem się też z koncepcją jakoby szkodliwe substancje były odpowiedzialne za depresję. W tym wypadku jestem jednak – delikatnie mówiąc – sceptycznie nastawiony. Na pewno toksyny powodują senność i poczucie braku energii. Inna sprawa, że te ostatnie problemy mogą mieć dużo więcej przyczyn.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *