Catering – jak wybrać dietę pudełkową?

Jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Nie tylko wśród osób zabieganych. Catering dietetyczny to skuteczny sposób na odchudzanie. Z wieloma zaletami o których napisałem poniżej. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad.

Dla kogo jest catering i dieta pudełkowa?

Zdecydować się na nią może każdy. Aczkolwiek należy mieć świadomość pewnych warunków. Zacznijmy od zdrowia. Jeżeli masz problemy z prawidłowym funkcjonowaniem nerek czy wątroby to pudełkowy „zestaw” keto jest niewskazany. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie pełnowartościowy i zbilansowany (dostosowany do Twoich potrzeb) koncept odżywiania. Zanim więc w ogóle zaczniesz się rozglądać, a następnie skorzystasz z oferty firm zajmującej się takimi usługami, może sprawdź w jakim stanie jest organizm?

Na pewno odradzam stosowania jakichkolwiek diet w czasie ciąży i karmienia piersią. Z kolei catering to nie tylko odchudzanie. Jeśli nie masz czasu na gotowanie, albo wystarczającej wiedzy na temat mikro i makro, zamów pudełko.

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Słowo wprowadzenia. Pod określeniem najlepszy rozumiemy „idealnie skrojony dla Ciebie, odpowiadający na wymagania i w pełni bezpieczny”. Oczywiście nie zapominamy o tym, że ma być smaczny.  Z szerokim wyborem menu. Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę przy przeglądaniu ofert:

  • lokalizację – mam tutaj na myśli odlegość od Twojego miejsca zamieszkania. Będzie to miało między innymi wpływ na dostawę (w tym cenę), ale daje Ci jednocześnie możliwość sprawdzenia takiej firmy. Łatwiej dowiedzieć się  czegoś o lokalnmy cateringu dietetycznym z dostawą. Może ktoś ze znajomych wybrał ich pomocy? Zawsze to dodatkowa wiedza.
  • firmę – w tym wypadku mam na myśli w zasadzie wszystko. Jej wielkość, zasięg działania, konkretne menu (obecnie w sumie większość w ofercie ma prawie wszystko, ale parę lat temu na przykład zestaw dieta wegetariańska nie był tak oczywisty). Decydować się na te najpopularniejsze (na przykład Kuchnia Wikinga lu AfterFit), czy coś mniejszego? Spójrz na drugie zdanie w tym akapicie.
  • wariant dietetyk i konsultacja dietetyczna – to w zasadzie również w tym momencie oczywistość. Daje Ci to przede wszystkim pewność, zdrowego cateringu i zbilansowanej diety. Z takimi argumentami się nie dyskutuje.
  • cena – nie mogło zabraknąć tego czynnika. Na pewno odradzam szukania czegoś w stylu „tani catering dietetyczny”. Tego typu rozwiązanie musi kosztować. Dostajesz posiłki dopasowane do Twoich potrzeb. Ale ktoś je przecież musiał przygotować. Co oczywiście nie oznacza, że nie masz wyboru – widełek cenowych. Ale pamiętaj – zdrowy tryb życia swoje kosztuje.

Zdrowa dieta pudełkowa

To te najważniejsze ale nie wszystkie czynniki. Jest też grupa pewnych wymagań, które są bardziej inwidualne. Przykładowo niektóre osoby zwracają na to, czy wykorzystywane sa naturalne przyprawy (jak równieź jakie jest źrodło ich pochodzenia), albo czy pudełka są biodegradowalne, a nawet na to, że dana firma wykorzystuje papierowe słomki. Albo jaka świeżość produktów. Chociaż na to każdy zwróci uwagę:).

Podobnie pewnie jak na oferowane programy lojalnościowe, kody rabatowe i inne promocyjne rozwiązania.

Gdzie szukać zdrowego cateringu dietetycznego?

Najbardziej oczywista odpowiedź: w internecie. Tak, tylko wcale nie takie proste. To znaczy inaczej. W Polsce szacunkowo na rynku działa nawet 800 firm zajmujących się takimi usługami. Osiemset. Mieszkasz w Warszawie czy Wrocławiu? Masz przeogromny wybór firm tworzących posiłki dostarczane pod drzwi. No można się było pogubić. Natomiast ,jak to zwykle bywa, internet nie lubi takich sytuacji powstały więc wyszukiwarki, które pewnym sensie, pozwalają zadbać, o to by Twój wybór odpowiadał wszystkim wymaganiom.

Obecnie ich stopień rozbudowania  i możliwości jaki dają, naprawdę robi wrażenie. Taka wyszukiwarka (bardziej kombajn do zbierania informacji) diet pudełkowych w krótkim czasie przedstawia dziesiątki ofert. Spersonalizowanych. Algorytm wyszukuje dla Ciebie pyszne posiłki :). No takie mamy czasy. Na polskim rynku funkcjonuje kilka takich firm.

 

 

 

 

Czy bez spersonalizowanej diety nie schudnę?

W uproszczeniu, czy musisz koniecznie wybierać takie usługi? W żadnym wypadku. To rozwiązanie pomocnicze. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to po swojemu. Zawsze uważałem, że wybieranie czegoś, bo jest modne, to słaba motywacja do działania. Natomiast no nie da się ukryć, że ta opcja ma naprawdę dużo zalet.

Wybierając dietę pudełkową:

  • dostajesz zbilansowane i pełnowartościowe posiłki,
  • unikasz spędzania wielu godzin w kuchni,
  • duży wachlarz posiłków do wyboru,
  • konkretne informacje (jak kaloryczny będzie obiad, obecność makroskładników,
  • odpowiednio zbilansowane, codzienne jedzenie.
  • i na koniec oszczędność czasu.

Chociaż jak wspomniałem, najpierw trzeba będzie tego ostatnio spędzić na znalezieniu najlepszje opcji dla siebie.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *