Trendy w odchudzaniu w 2019

W zasadzie pół roku mamy już prawie za sobą, warto więc sprawdzić co tam w temacie zrzucania kilogramów słychać. Każde kolejne 12 miesięcy „rodzi” nowe sposoby odchudzania, ale też i wyciąga z niebytu metody, które były popularne kilka, albo kilkanaście lat temu.

2019 rokiem roślin strączkowych

Tak ogłosiła Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ). W Polsce rośliny strączkowe traktowane są mam wrażenie nieco po macoszemu. Jadamy głównie groch z kapustą i fasolkę po bretońsku. W obu przypadkach z trzymaniem linii nie ma to nic wspólnego. Mamy przecież dużo większy wybór roślin strączkowych. I warto się im przyjrzeć. Chociażby dlatego, że rośliny strączkowe wspomagają proces odchudzania.

Mają one niski Indeks Glikemiczny. To dobra informacja dla osób, które chcą zrzucić te parę kilogramów. Roślinom strączkowych przypisuje się wpływ na poziom tzw. cholesterolu (chodzi o o frakcje lipidowe). Mają zmniejszać ten określany jako zły. Rośliny strączkowe to też doskonale źródło białka. Szybko i na długo zapewniają sytość i dlatego można je włączyć do jadłospisu, kiedy chcecie zrzucić zbędne kilogramy. Oczywiście uważajcie, jeśli macie „słaby” układ pokarmowy.

Dieta eliminacyjna

Pojawiła się parę lat temu, ale to teraz mówi się o niej więcej. Myślę, że „korzysta” na popularności innej modnej diety (aczkolwiek bardziej w zeszłym roku), czyli bezglutenowej (nie będę tutaj jej komentował, chociaż powiem tyle, że nie jestem jej zwolennikiem). Skupmy się na naszym bohaterze. Dietę eliminacyjną wykorzystuje się tak naprawdę po to, aby ustalić na co jesteśmy uczuleni. Gdy wystąpią objawy alergii, to należy ją wprowadzić w życie. Niektóre z jej odmian mogą odchudzać. Na pewno wpływają pozytywnie na organizm, w tym również jego metabolizm.

warzywa

Dieta DASH

To kolejny hit tego roku. Dieta ta w zasadzie przede wszystkim ma korzyści zdrowotne. Przypisuje się jej właściwości chroniące organizm przed nadciśnieniem. W sumie to chyba lepiej byłoby napisać sposób odżywiania. Jest on oparty o kuchnię śródziemnomorską, czyli jedną z najbardziej zdrowych. Oparta przede wszystkim na warzywach i produktach pełnoziarnistych. Spadek wagi jest tutaj raczej dodatkiem. Wiem natomiast, że sporo ludzi decyduje się na ten sposób.

Naturalne spalacze tłuszczu

To kolejny hit w tym roku. Zresztą ustalmy, że od paru lat tego typu suplementy są niezwykle modne. Coraz więcej osób decyduje się na wspomaganie odchudzania przy ich pomocy. Na pewno warto w tym wypadku rozważyć bezpieczeństwo stosowania, ale i oczywiście skuteczność. Jednym z hitów – w USA i w zachodniej Europie – jest African Mango. Popularność dzięki swojemu działaniu zdobył już w zeszłym roku. Pisałem już o nim, więc możecie poczytać.

AFRICAN MANGO tylko teraz 20% taniej!

Czy wymienione trendy będą tak samo popularne pod koniec tego roku. Czy pojawią się jakieś nowe? A może wrócą zapomniane na lata. O tym przekonamy się pod koniec 2019 r.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

3 komentarze do “Trendy w odchudzaniu w 2019

 • 29 maja 2016 o 12:18
  Bezpośredni odnośnik

  Spróbowałam za Twoją namową African Mango. Zmodyfikowałem też jadłospis. Nie spodziewałam się jakiś wielkich efektów, ale… zdziwiłam się. Po 3 tygodniach straciłam 5 kg!:) Jestem pod wrażeniem:)

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2016 o 13:24
  Bezpośredni odnośnik

  Też stwierdziłam, czemu nie. Do tej pory miałam spory problem z ruszeniem wagi. Wiele rzeczy, które pomagały innym, u mnie się nie sprawdzały (ciekawe jak dużo nas „takich” jest;)). Zamówiłam w połowie maja (jednak 20% taniej, a wciąż tak jest, zachęca;). Czyli mam miesiąc stosowania. Poszło już 4 kg:))

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *