Jakie pierwiastki pomogą Ci się odchudzić?

Często w kontekście zrzucania kilogramów wymienia się produkty jakie należy włączyć do jadłospisu. I robimy to – nierzadko bez wchodzenia w ich skład. A to właśnie dzięki witaminom i pewnym pierwiastkom się odchudzamy:).

Cynk wspomaga metabolizm

I właśnie znajomość konkretnych pierwiastków i ich źródeł pozwoli nam tworzyć różne menu w czasie odchudzania. Czyli nie będzie nudno:). Na pierwszy ogień idzie cynk. Jego głównym zadaniem jest wspomagania metabolizmu. Właśnie dlatego zajmuje bardzo ważne miejsce wśród pierwiastków pomocnych przy odchudzaniu. Ale cynk ma dużo więcej właściwości. Jest na przykład niezbędny dla naszego libido. Wpływa na stan skóry i włosów.

Jeśli chodzi o źródła tego pierwiastka zwykle wymienia się owoce morza. Dla tych którzy nie chcą, albo nie mogą ich jeść jest „kilka” innych możliwości. To na przykład kasze (w czasie diety jak najbardziej), pestki dyni, fasola, jajka i otręby.

Magnez a dieta

To pierwiastek, który pomaga w odchudzaniu w niekoniecznie bezpośredni sposób. Jego główne zadanie związane jest z funkcjonowaniem naszego układu nerwowego. Magnez ma wpływ na stres (którego mamy zdecydowanie za dużo). Ten ostatni może nam bardzo utrudnić odchudzanie. I nie chodzi jedynie o zajadanie stresu, które jest dość częstym problemem.

Zwróćcie uwagę, że najlepsze preparaty wspomagające odchudzanie zawierają składniki mające wspierające dobre samopoczucie w czasie walki z nadmiernymi kilogramami. Bo to naprawdę istotny aspekt. Stres, nerwy i gorsze samopoczucie potrafią utrudnić odchudzanie. Gdzie znajdziemy magnez? Gorzka czekolada, orzechy, rośliny strączkowe, kasza gryczana i szpinak – to najlepsze źródła.

Chrom na odchudzanie

To jeden z częściej wymienianych pierwiastków w kontekście walki z nadmiernymi kilogramami. Ale nie zawsze w pozytywnym kontekście. Ten negatywny dotyczy przede wszystkim opierania odchudzanie wyłącznie na preparatach z chromem. To błąd. Natomiast jest to pierwiastek pomocny w odchudzaniu. Chrom przede wszystkim ma ogromną rolę w procesie metabolizmu węglowodanów, tłuszczy i oczywiście białek. Odpowiednia dawka tego pierwiastka w codziennej diecie skutecznie pomoże w walce z nadmiarem kilogramów.

Jakie znamy źródła chromu? Proponuję włączyć do jadłospisu chude mięso, jajka, produkty zbożowe i orzechy.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *