6 produktów wspierających skuteczną detoksykację organizmu

Parę dni temu rozpoczęliśmy proces pozbywania się szkodliwych substancji. Przyda się przed nadchodząc wiosną. Przed Wami lista produktów, które wspomogą skuteczną detoksykację organizmu.

Buraki

Tanie i skuteczne. Sok z buraków jest bez wątpienia jednym z częściej polecanych produktów na skuteczną detoksykację organizmu. Mają one właściwości wspierające oczyszczanie nerek i wątroby. To też źródło przydatnego nam żelaza. Nie można nie wspomnieć o tym, że buraki mają bardzo pozytywny wpływa na proces trawienia.

Czosnek

Ten akurat produkt warto stosować z rozwagą. Nie tylko w czasie detoksykacji organizmu. Z jednej strony czosnek jest pomocny. Wspomaga między innymi usuwanie metali ciężkich. Ma też działanie antybakteryjne. Zbyt duża ilość czosnku może jednak obciążać wątrobę. A tego nie tylko przy usuwanie szkodliwych substancji należy bezwzględnie unikać.

Jabłka

To przede wszystkim spora ilość błonnika. Przydatnego przy detoksie, ale przede wszystkim odchudzaniu. Błonnik z jabłek jest na tyle skuteczny, że silny ekstrakt z niego (nie do uzyskania przez jedzenie tych owoców wykorzystano w jednym z najlepszych preparatów wspomagających usuwanie toksyn z organizmu i odchudzaniu. Jeśli chcecie go poznać, to nic prostszego:).

Chcę poznać najlepszy błonnik witalny na rynku!

Karczochy

Karczochy na skuteczną detoksykację organizmu

Niezbyt popularne w naszej kuchni. Natomiast jeśli chodzi o produkty, które wspierają skuteczną detoksykację, karczochy są bardzo chętnie wykorzystywane. Bardzo mocno wspomagają wątrobę. Karczochy wspierają regenerację jej komórek. Dodatkowo znajdujące się w niej związki wspomagają produkcję żółci. Ma to niebagatelne znaczenie w czasie walki z toksynami.

Żurawina

W tym wypadku poleca się przede wszystkim sok z niej. Ma on między innymi działanie antybakteryjne. Wspiera układ moczowy. Co ma znaczenie przy usuwaniu toksyn z organizmu. Chroni układ moczowy przed dolegliwościami, które mogą mu się przydarzyć. Żurawina wspiera detoksykację. Ma działanie moczopędne.

Zioła wspomagające detoksykację organizmu

Można z nich przygotować napar do codziennego picia. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na skrzyp i pokrzywę. Przy okazji dzięki tym roślin wspomożecie wygląd skóry i jej przydatków (włosów i paznokci). Warto też w kontekście walki z nadmierną ilością szkodliwych substancji w organizmie wykorzystać fiołka trójbarwnego. Wykazuje on działanie moczopędne.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *