Zioła, które pomogą się odchudzić

Zainspirowany przeglądanymi ostatnio artykułami w sieci, postanowiłem stworzyć taki przegląd. Mam dla Was zioła, które pomogą się odchudzić. A szerzej mówiąc – zestaw roślin mających wspomóc zrzucanie kilogramów.

Morwa biała na odchudzanie

Zacznę od rośliny, którą doskonale pamiętam z dzieciństwa. Ale oczywiście nie z właściwości związanych z odchudzaniem. Roślina ta od wieków jest obecna w medycynie naturalnej. Poleca się ją między innymi przy problemach z układem oddechowych. Przypisuje się jej właściwości wspomagające układ krwionośny. A dlaczego morwę białą zalicza się do ziół, które pomagają się odchudzić? Po pierwsze ma ona właściwości spowalniające odkładanie się tkanki tłuszczowej. Nie można też nie wspomnieć o tym, że roślina ta pobudza pracę jelit. Często również pojawia się w zestawieniach sposobów na skuteczną detoksykację.

Morszczyn a odchudzanie

Nie jest to może najpopularniejsze zioło, które pomaga się odchudzić, ale warto je znać. Jego działanie skupia się przede wszystkim na kwestii zapobiegania efektu jo-jo. Ale nie tylko. Morszczyn odpowiada też w pewnym stopniu za wchłanianie wapnia. A bez tego ostatniego pierwiastka może być ciężko zrzucić nadmierne kilogramy. Morszczyn pęcherzykowaty ma też inne ciekawe umiejętności. Dostarcza między innymi do naszego organizmu jodu, a także sporo selenu. Ma on działanie przeciwzapalnie i przeciwbólowe.

Lubczyk lekarski a praca jelit

Ta akurat roślina znana jest głównie ze swojego pozytywnego wpływu na libido. I oczywiście z tego, że dodaje się ją do rosołu:). Dlaczego lubczyk lekarski zalicza się do ziół, które pomagają się odchudzić? Jego działanie skupia się przede wszystkim na usprawnieniu pracy jelit. A to przy zrzucaniu kilogramów ma naprawdę niebagatelne znaczenie. Lubczyk posiada również właściwości uspokajające i wykrztuśne.

Poziomka pospolita a przemiana materii

Natomiast uwaga – nie chodzi o owoce (które oczywiście warto podjadać, bo są smaczne), a o napar z liści. To dzięki niemu poziomka pospolita jest rośliną wspomagającą odchudzanie. Dokładniej rzecz biorąc przyspiesza on przemianę materii. Wykazuje też pewne działanie moczopędne. A to może zostać wykorzystane przy detoksykacji organizmu. Napar z liści poziomki poleca się również w przypadku infekcji układu moczowego. Dba on też o prawidłowe krążenie krwi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *