Jak zrobić by było przyjemnie?

Oczywiście chodzi o odchudzanie. Proces, który większości kojarzy się z ogromną dawką wyrzeczeń i godzinami spędzonymi na siłowni. A i tak na końcu często jedyny efekt jaki się pojawia to „jo-jo”. Trzeba coś z tym zrobić.

Nie katuj się

To chyba najprostsza odpowiedź. Im bardziej radykalny sposób wybierasz, tym – co oczywiste – większe obciążenie dla organizmu. Ciężko odczuwać przyjemność gdy masz głodowy jadłospis. Do tego zwykle pozbawiony jest odpowiedniej ilości pewnych składników, w tym również tych odpowiedzialnych za samopoczucie. Mam tutaj na myśli chociażby magnez i witamin z grupy B – powiązane z układem nerwowym.

Poza tym, jeżeli pozwolimy na to by nasz jadłospis był rozbudowany w granicach rozsądku, to w czasie zrzucania kilogramów na naszej twarzy będzie gościł uśmiech. Lubimy jeść (przynajmniej większość ) i nie możemy sobie tego zabierać:).

Odpowiednie podejście

To dopiero istotna sprawa. Oczywiście celem nadrzędnym jest zrzucenie kilogramów. Bardziej chodzi mi o to jak do tego podejdziemy. Na pewno większa determinacja to duża szansa na pozytywne zakończenie całego procesu. Z drugiej strony w momencie gdy efekty nie będą zadowalające, to można zacząć do tematu podchodzić zbyt radykalnie. A to niestety zwykle nie kończy się dobrze. O przyjemności możecie zapomnieć.

W dużym stopniu związane jest z nią założenie, które możemy określić jako „umiarkowany optymizm”. Uda nam się, czasem może to zająć więcej czasu, ale jednak. Wiele w tej materii zależy od tego jak do tej pory wyglądało nasze życie (aktywność fizyczna, dieta). Musimy to wziąć pod uwagę.

A może wspomaganie?

To opcja do rozważenia. Oczywiście temat suplementów jest bardzo rozbudowany. Bez większych problemów znajdziecie „za” i „przeciw”. Zwolenników i zagorzałych przeciwników. Generalnie rzecz biorąc uważam, że najlepsze jest podejście „gdzieś tak po środku”. Do wszystkiego można podejść w sposób w miarę racjonalny. Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebuję. Po drugie rozejrzeć się, poczytać (na moim blogu trochę na ten temat znajdziecie), poznać opinie na temat konkretnych rozwiązań. Tych jest dużo i czasem można się zgubić. Dlatego na przykład warto zajrzeć: Najlepsze preparaty wspomagające odchudzanie.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *