Skuteczne odchudzanie jest możliwe w domu!

I nie potrzebujesz do tego – nierzadko drogich – wizyt u specjalistów. Zapisywania się do najmodniejszego klubu fitness. Z ogromną ilością sprzętu, klubową kartą i… drogim abonamentem. Odchudzisz się w domu.

Co oczywiście nie oznacza, że masz nie korzystać z uroków obecnej pogody:). W miarę możliwości jak najwięcej spaceruj. Postaw na bieganie, albo rower.

Skuteczne odchudzanie w domu

Zajrzyj do kuchni

I krytycznym wzrokiem przyjrzyj się temu co w niej znajdziesz. Często nie zdajemy sobie sprawy jak dużo niezdrowych rzeczy, które przy okazji obrastają nas w tkankę tłuszczową, w niej mamy. Z Twojego menu muszą wylecieć między innymi produkty wysoko przetworzone. Do ich zalet zalicza się to, że w zasadzie mamy gotowe jedzenie, a więc oszczędność czasu. I nie mam tutaj na myśli tylko „zupek w pięć minut”.

Oczywiście wyrzucasz też tłuste mięsa. A przynajmniej bardzo znacząco ograniczasz ich ilość na rzecz drobiu i ryb. Te ostatnie też są tłuste, ale w tym dobrym i przydatnym na diecie „znaczeniu”. Natomiast też z ilością ryb w ciągu tygodnia nie należy przesadzać. A i sprawdź sobie koniecznie tekst „Tłuszcz w diecie odchudzającej o tych produktach pamiętaj”.

Do tego sporo warzyw i owoców (tutaj zwróć uwagę na Indeks glikemiczny). Nie zapominaj o węglowodanach złożonych. Jedz regularnie i w niewielkich ilościach. I bazę do odchudzania już masz.

Nie bądź na diecie

Mam tutaj na myśli pewne mentalne podejście. Dla wielu osób dieta to wyłącznie męczarnie z niską ilością kcal. Byle szybko pozbyć się brzuszka. To tak nie nie działa. Najczęściej w takiej sytuacji pozbywasz się z organizmu tylko wody. Do tego powodujesz rozregulowanie metabolizmu. A w konsekwencji waga wzrośnie. W zmianie jadłospisu chodzi o wprowadzenie pewnych zdrowych „nawyków”, których potem należy się trzymać.

Planuj!

To kolejna porada, która uczyni Twoje odchudzanie skutecznym. Zrób to na przykład w niedzielę. Zaplanuj (w miarę możliwości również przygotuj część posiłków) co będziesz jeść w ciągu tygodnia. Dzięki temu możesz na spokojnie przemyśleć cały jadłospis. Po drugie unikniesz nerwowego wymyślania na szybko, a co na śniadanie? A może nie zdążę, to zjem większy obiad? Jeśli taka sytuacja pojawi się raz – nic się nie stanie. Ale gdy będzie się powtarzać – zapomnijcie o skutecznym odchudzaniu.

Płyny i jeszcze raz płyny

Oczywiście niesłodzone. Unikaj też soków owoców kupowanych w sklepie. Ich skład może przerazić, zwłaszcza gdy jesteśmy na diecie. Stawiamy na wodę. Półtora do dwóch litrów dziennie. Ale pamiętaj o tym, ze wodę dostarczasz też przez produkty spożywcze:). Woda między innymi pozwoli wyregulować metabolizm. Możecie też postawić w czasie diety na herbaty. Niedawno pisałem o ich właściwościach. Będą one pewną pomocą w skutecznym odchudzaniu.

Czytaj etykiety

Bardzo dokładnie. Co znajduje się w składzie danego produktu. Jaki będzie to miało wpływ na Twoje odchudzanie. Szczególną uwagę zwróć na obecność tłuszczy trans. Są one niewskazane na diecie. Zresztą, jeśli na niej nie jesteś, również ich unikaj. Pewnym problemem może być to, że często są one ukrywane pod naszymi nazwami. A Polska nie  jest niestety (inaczej niż na przykład Dania) w którym stosowanie do produkcji żywności jest zakazane. Tłuszcze trans mocno utrudnią Wam skuteczne odchudzanie.

Włącz produkty wspomagające zrzucanie kilogramów

Jest ich sporo, więc masz w czym wybierać. To między innymi migdały i orzechy (w rozsądnych ilościach), rośliny strączkowe, produkty zawierające witaminę C. To tylko przykłady, bo znajdziesz ich wiele więcej. Jako, że idzie nasza ulubiona pora roku (również w kontekście wyboru warzyw i owoców) sprawdź sobie tekst „4 letnie produkty wspomagające odchudzanie”.

Ćwicz w domu

Owszem nie będziesz miał dostępu do trenera, który Cie poprowadzi za rączkę, ale – przy zachowaniu pewnych zasad bezpieczeństwa – możesz wspomóc proces odchudzania. Zresztą obecnie w sieci jest mnóstwo filmów na których pokazywane są konkretne ćwiczenia. Wraz z ostrzeżeniami i radami jak je wykonywać. Zacznij od czegoś co dostosowane będzie do Twoich możliwości i kondycji. Poniżej masz 10 minutowy zestaw ćwiczeń z którym pewnie sobie poradzisz.

Skuteczne odchudzanie – może mała pomoc?

Taka z której skorzystasz w domowym zaciszu:). Dzięki pewnym preparatów wspomagającym odchudzanie możesz szybko osiągnąć wymarzony efekt. Takich rozwiązań na rynku jest sporo i możesz się pogubić. Dlatego przygotowałem zestaw tych najlepszych (zarówno pod względem składu, skuteczności jak i popularności) i dzielę się nim zupełnie za darmo:)

KONIECZNIE SPRAWDŹ TOPOWE ROZWIĄZANIA WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE!

Co utrudnia skuteczne odchudzanie?

szybkie odchudzanie

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *