Zajadasz stres? Rób to zdrowymi produktami!

Dzięki temu można nie tylko się go pozbyć, ale i uniknąć ogromnego problemu związanego z podjadaniem w stresie. Nadmiernych kilogramów. Ba, niektóre z tych produktów mogą nawet wspomóc odchudzanie:).

Co znajdziecie w tekście:

Leśne owoce

I w zasadzie nieważne czy będą to borówki czy jeżyny. Istotne jest to, że zawierają sporo witaminy C. Nie dość, że pomaga ona walczyć z nadmiernymi kilogramami, to jeszcze ma wpływ na hormony stresu. Dokładniej rzecz biorąc obniża jego ilość. Podjadanie leśnych owoców ma również wpływ na niższe ciśnienie. Nic tylko z nich korzystać:).

Migdały

W ich wypadku najważniejszym składnikiem jest magnez. Łatwo o jego niedobór. To skutkuje wieloma objawami. To między innymi bolesne kurcze mięśni, ale i ogólne rozdrażnienie. Zresztą nadmierny stres bardzo często wiąże się z pojawiającym się niedoborem magnezu. Dlaczego migdały na diecie? Zawierają w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe, które są potrzebne naszemu organizmowi. To zdrowa przekąska, a bez nich dieta się nie obędzie.

Jabłka

Po pierwsze zawierają sporo błonnika. I dlatego sprawdzą się na diecie. Nie można zapominać o bogactwie składników (chociażby witamin). Tych w czasie diety odchudzającej bardzo często brakuje, więc musimy o nie zadbać. To bogactwo wspomaga ogólne funkcjonowanie organizmu. W tym również układu nerwowego. Dzięki ich dostarczaniu możemy zmniejszyć stres. Zadbać o lepszy sen, a gdy zmagamy się z nerwami to „wartość dodana”.

Szparagi

Jeśli tylko jest na nie sezon koniecznie powinniśmy z nich korzystać. Z perspektywy odchudzania są wręcz idealnym rozwiązaniem. Są chociażby niskokaloryczne. Mają w sobie błonnik jak i witaminę C. Oba składniki ważne na diecie. Jak szparagi pomogą w stresie? Zawierają w sobie witaminy z grupy B. Mają one niebagatelny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Dodatkowo szparagi wiąże się z hormonami szczęścia.

Awokado

Ten owoc pojawia się w różnych zestawieniach. Ma po prostu sporo ciekawych właściwości. Często poleca się go osobom, które walczą z nadmiernymi kilogramami. Między innymi dlatego, że awokado wspomaga przyswajanie składników odżywczych. Owoc ten ma w sobie zdrowe kwasy tłuszczowe. Jeśli chodzi o stres, to awokado zawiera pewne ilości wspominanych już wyżej witaminy z grupy B.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *