Poznaj produkty, które Cie zrelaksują

Kontynuuję temat stresu i jego wpływu na odchudzanie. Ostatnio poznaliśmy wroga. Dzisiaj chciałbym skupić się na produktach, które warto włączyć do diety (nawet kiedy się odchudzacie).

Co znajdziecie w tekście:

Awokado

Z nim jest różnie na diecie. To znaczy przede wszystkim spotkacie się z tym, że pomoże się odchudzić. Z drugiej jednak strony warto kontrolować  ilość w jadłospisie. W jaki sposób awokado pomaga walczyć ze stresem? Jest źródłem witaminy B2 z grupy B . Ta ostatnia ma wpływ na nasz układ nerwowy. Gdy zaczyna jej brakować stres może się nasilać. Ba, powiem więcej. Niedobór witaminy B12 łączony jest z depresją. A witamina B2 dodaje energii.

Czekolada

Chyba nie spodziewaliście się jej braku:). To chyba najczęściej stosowany „odstresowywacz”. Oczywiście nie mam tutaj na myśli „zwykłej” czekolady. Bo ta, poza dostarczeniem do organizmu sporej ilości cukru (co w zasadzie ma przełożenie na nastrój), za dużo pozytywnego nie zrobi. Gorzka czekolada pozwala obniżyć poziom kortyzolu. A o to nam chodzi. Zawiera ona w sobie magnez. Pierwiastek niezbędny w walce ze stresem.

Kasza gryczana

Generalnie warto zwrócić uwagę na większość jej rodzajów. Skupię się jednak na kaszy gryczanej. Ma ona kilka zalet z naszego punktu widzenia. To dobre źródło krzemu. Pierwiastka zwykle wiązanego z wyglądem. Ma on jednak wpływ na, że tak to ogólnie nazwę, naszą siłę. Przy stresie przydatna sprawa. Kasa gryczana to też magnez. Wspominany już wyżej.

czarna porzeczka

Porzeczki

Już odliczam czas do momentu gdy zacznie się na nie sezon. Tak naprawdę warto jeść czerwone i czarne. To jednak tym drugim przypisuje się większą ilość przeciwutleniaczy. A te ostatnie z kolei często wymieniane są w kontekście poprawy nastroju i koncentracji. I dlatego jak się tylko pojawią nie ma na co czekać. Podjadać – najlepiej na surowo.

Brokuły

Je również bardzo często polecam. Z perspektywy walki ze stresem najbardziej istotną informacją jest obecność wspominanej już witaminy B2. Często brokuły wymienia się w kontekście walki z nowotworami. Na to jednak patrzyłbym z dużą ostrożnością. Na pewno przydadzą się na diecie odchudzającej. Wspomagają też nasze oczy. Są bogate w substancje, które poprawiają wzrok.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *