Odchudzanie do wakacji. Praktyczne porady

Majówka minęła, więc następne w kolejce są letnie urlopy:). To najwyższy czas, żeby zacząć się odchudzać. Tak by w wakacje cieszyć się zgrabną sylwetką.

Ale kilogramy warto teraz zrzucić nie tylko z tego powodu. Lato to upały, a nadmierne kilogramy potrafią bardzo mocno utrudnić funkcjonowanie w wysokich temperaturach. Kto taką nadwyżkę ma, doskonale wie co mam na myśli. Zaczynamy więc walkę z nimi.

Odchudzanie do wakacji – postaw na białko

Nie mam tutaj na myśli popularnej swojego czasu diety Dukana i jej nieco tylko odmienionych wersji. Zbytnio obciążają organizm i wątrobę. I o tym doskonale wiecie. Ale białko w czasie odchudzania spełnia istotną rolę i w jadłospisie należy o nim pamiętać.

Jogurt i kefir muszą stać się naszymi przyjaciółmi. Zresztą w ciepłe dni doskonale gaszą one pragnienie. Biały ser można pomieszać z nowalijkami. Na pewno wymyślicie coś dla siebie:).

Odchudzanie do wakacji – świeże warzywa

To idealny czas na walkę z nadmiernymi kilogramami. Świeże warzywa jeszcze się nie pojawiły (to znaczy są, ale przywożone z Hiszpanii, Grecji itd.), ale niedługo znajdą się na targach. Na razie wspomniane nowalijki można w swoim jadłospisie umieścić. Później przyjdzie czas na młode ziemniaki, buraki, marchewkę itd.

Im bliżej urlopu tym większy wybór. Przez co dieta nie będzie nudna, a ta ostatnia kwestia to nierzadko największy wróg walki z kilogramami.

Owoce na diecie

Podobnie jak w przypadku warzyw, jeszcze chwilę na nie poczekamy, ale w czasie odchudzania do wakacji warto je uwzględnić. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają podjadać słodycze. Owoce je zastąpią. Jak tylko się pojawią porzeczki, agrest, czereśnie, pierwsze jabłka. Nie dość, że zastępują one słodkości, to jeszcze zawierają w sobie składniki ułatwiające odchudzanie. Mam tutaj na myśli błonnik, ale również witaminy (na przykład kwas askorbinowy).

Przyprawiaj na diecie!

Bo dzięki temu możesz dodatkowo wspomóc metabolizm. Możliwości jest wiele. Najczęściej w tym kontekście wymienia się ostre przyprawy. Ale nie tylko one wspomogą metabolizm. Dodatkowo warto też zainteresować się ziołami, które działają na przemianę materii. Tych również jest sporo. Oprócz wspomagania odchudzania mają one wiele innych ciekawych właściwości, które przydadzą się naszemu organizmowi:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *