Co warto wiedzieć o detoksykacji organizmu?

To już ostatni tekst z serii, którą rozpoczęliśmy na przełomie lutego i marca. Detoksykacja organizmu może Wam bardzo pomóc na wiosnę. Warto jednak poszerzyć wiedzę na jej temat.

Detoksykacja organizmu = głodówka?

Ta ostatnia bardzo często jest stosowana właśnie po to, aby pozbyć się toksyn z organizmu. O ile w pewnym stopniu faktycznie pozwoli to zrobić, to jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Skutkiem ubocznym może być chociażby problem z nadmiernymi kilogramami, które po takiej głodówce się pojawią. Oczywiście wiele zależy od tego jak długo ona trwała. Natomiast powiedzmy sobie jasno. Przegłodzenie organizmu to nie jest dobry pomysł, jeśli chcecie się pozbyć toksyn.

Dieta jednoskładnikowa a detoksykacja

I znowu muszę napisać tak. Jest to sposób, ale niekoniecznie dobry. Zwłaszcza, jeśli chcecie taką dietę jednoskładnikową przeprowadzić przez dłuższy czas. Zwykle w kontekście takiego sposobu wymienia się kapustę, jabłka i kasza jaglana. W przypadku dwóch pierwszych rozwiązań mogą się pojawić problemy żołądkowe. To nie są rozwiązania dla osób ze słabym układem pokarmowym. Dodatkowo warto wspomnieć, że diety jednoskładnikowe przeprowadzane przez dłuższy czas to ryzyko pojawienia się niedoboru pewnych składników istotnych z punktu widzenia funkcjonowania organizmu.

Jakie produkty koniecznie usunąć z jadłospisu?

Tutaj sprawa jest dość prosta. Ale i tak warto o tym za każdy razem przy opisywaniu detoksykacji organizmu mówić. Generalnie rzecz biorąc taki proces najlepiej przeprowadzić przy pomocy warzyw, kaszy jaglanej i brązowego ryżu. Już więc jasno widać co z menu wyłączymy. Dodałbym jednak, że są pewne produkty objęte banicją” w czasie detoksykacji organizmu. Bezwzględnie w tym czasie rezygnujemy z alkoholu. Niewskazane są tłuste potrawy. Zapominamy o wszelkiego rodzaju przekąskach i przegryzajkach. Mam tutaj na myśli nie tylko słone chipsy, czy krakersy, ale też słodycze.

W czasie detoksykacji organizmu będziemy musieli rozstać się z kawą. I to może dla wielu osób okazać się najtrudniejszym wyzwaniem. Lepiej też unikać herbaty. Można ją zastąpić ziołami, które wspomagają proces detoksykacji organizmu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *