Co spowalnia Twój metabolizm?

Odpowiedź na poniższe pytania jest na pewno istotną kwestią w czasie, gdy walczysz z nadmiernymi kilogramami. Jeśli ich nie poznasz, cały Twój wysiłek pójdzie na marne. Zapraszam do czytania;).

Ile dziennie przyjmujesz wody?

To pierwsze pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest ona dla naszej przemiany materii. Generalnie rzecz biorąc dla funkcjonowania całego organizmu. Jeśli dostarczasz jej zbyt mało, zaczyna on pracować dużo gorzej. Nie inaczej jest w przypadku metabolizmu.

Ile dziennie potrzebujesz wody? To zależy od kilku czynników. Średnia, a zarazem najczęściej też powtarzająca się liczba to 1,5 litra. Pamiętaj jednak o jednej, dość ważnej sprawie, którą często nieświadomie pomijasz. Wody dostarczasz też do organizmu… jedząc;). Teraz pewnie myślisz, że to oczywiste. Ale czy nie złapałbym Cie na tym, że jedząc warzywa i owoce, nie zdajesz sobie z tego sprawy? Zapominasz o tym po prostu. No może nie przy arbuzie;).

Często przesiadujesz na słońcu?

Myślisz sobie, że to żart? . Przebywanie na słońcu (najlepiej oczywiście jak najbardziej aktywne) powoduje, że dajesz swojemu organizmowi szansę na witaminę D. Zwykle wymieniana jest ona w kontekście stanu kości, czy problemów z depresją. Ma ona jednak znaczenie również w czasie odchudzania. Tak przynajmniej przekonują naukowcy z University of Minnesota and Laval University. Utrzymanie odpowiedniego poziomu tego składnika, to większa szansa na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Na pewno gdy w organizmie jest obecna witamina D, to jest w nim też leptyna. Oczywiście gdy ta pierwsza jest na odpowiednim poziomie. Ta ostatnia odpowiada za odczuwanie głodu. Im jej więcej, tym lepiej.

fast food

Czy masz w jadłospisie produkty rujnujące metabolizm?

Jest ich dużo. Wiele z nich jest na pewno dla Ciebie oczywistych. Wiadomo, że tak zwane puste kalorie nie poprawiają metabolizmu. Fast food wylatuje z diety. Tłuste potrawy są niewskazane. Nie dość, że mają negatywny na poziom cholesterolu (frakcje lipidowe itd.), to jeszcze spowalniają przemianę materii. I dobrze o tym wiesz;). Oczywiście nie oznacza to, że w ogóle z diety mają wylecieć tłuszcze. Zresztą jeśli interesujesz się tematyką odżywiania, to pewnie o tym wiesz. A jeśli dopiero zaczynasz, to już niedługo napiszę dla Ciebie tekst na ten temat;)

Silvets – preparat przyspieszający metabolizm teraz 20% taniej

Jak często podjadasz przed snem?

To ostatnie pytanie na które musisz odpowiedzieć. Podjadanie, albo wręcz opychanie się na noc, to spory problem, jeśli się odchudzasz. W nocy organizm odpoczywa. Metabolizm zwalnia. A Ty dobijasz organizm. Do tego podjadając, rozregulowujesz metabolizm. W taki sposób nie schudniesz. Do tego zwykle zdarza się, że w nocy jesz coś niezdrowego. Ot, wracasz z imprezy i łapie Cie gastro. I kończy się fast foodem. Dużą ilością niezdrowego jedzenia. Nieładnie;).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *