Tabletki na odchudzanie – co trzeba wiedzieć?

Tabletki na odchudzanie od lat stanowią temat wielu dyskusji. O ich skuteczności, ryzyka związanego ze stosowaniem, a także składu takich produktów. Poniżej postaram się opisać najważniejsze aspekty dotyczące suplementów wspomagających odchudzanie. Tak by dać Wam pełny obraz zagadnienia.

Czym są tabletki odchudzające?

Są to suplementy diety, które dzięki swojemu składowi, wspomagają utratę wagi. Oczywiście nie wszystkie i nie zawsze. Rynek produktów wykorzystywanych w procesie odchudzania jest ogromny. Znajdziecie na nim skuteczne rozwiązania, ale i takie, które lepiej omijać. Nie chodzi nawet o to, że po prostu nie działają.

Niektóre z takich produktów zawierają szkodliwe składniki, które mogą powodować skutki uboczne. Takim sztandarowym przykładem jest Meridia. Substancja reklamowana jako cudowny środek do redukcji masy ciała. W rzeczywistości to produkt, którego w sposób legalny obecnie nie da się kupić. Do tego jego stosowanie może sprawić sporo problemów. Wśród skutków ubocznych wymienia sie między innymi ryzyko zawału serca czy udar mózgu.

Naturalne tabletki wspomagające odchudzanie – typologia

To właśnie na nich chciałbym się skupić. Przede wszystkim dlatego, że wśród nowych suplementów diety przeważają naturalne składniki, które pomagają pozbyć się tkanki tłuszczowej. Można też napisać, że widać tutaj pewnego rodzaju sezonowość. Niektóre ze składników modne były parę lat temu. Mam tutaj na myśli między innymi African Mango. Oczywiście wciąż można znaleźć w suplementy diety, które wspomagają utratę wagi z tą roślinami. Ale obecnie prym wiodą inne rozwiązania. Zanim o nich jeszcze jedna ważna kwestia.

Naturalne preparaty wspomagające odchudzanie dzieli się na:

  • osłabiające apetyt,
  • przyspieszające spalanie tłuszczu,
  • ograniczające wchłanianie tłuszczów.

Oczywiście są też rozwiązania mające kilka funkcji. Warto też wspomnieć o grupie produktów wykorzystywanych przy aktywności fizycznej. I mam na myśli między innymi produkty wspomagjące regenerację organizmu i budowę masy mięśniowej (za przykład posłuży tutaj Nutrigo Lab Burner). Mogą być one stosowanie jako kolejny krok. Zaraz po pozbyciu się nadwagi.

suplementy diety

Suplementy diety wspomagające odchudzanie – składniki

Skupię się na tych, ktkore są obecnie najbardziej popularne. I oczywiście bezpieczne. Wspomniałem wcześniej o sezonowości.

  1.  W przypadku Garcinia Cambogia można obecnie mówić o powrocie popularności. Działanie tej rośliny przede wszystkim skupia się na hamowaniu gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Można wręcz powiedzieć, że skutkuje to utratą wagi poprzez zmniejszenie odkładanie się tej ostatniej.
  2. Piperyna. Chociaż w tym momencie dużo bardziej popularna jest jej forma Bio (możesz ją znaleźć na przykład w produkcie Piperinox). Jest ona składnikiem suplementów diety z grupy spalaczy tłuszczu. Też warto wiedzieć, że piperyna wspomaga wchłananie innych składników danego produktu. Czyli ma wpływ na działanie całego suplementu. Spalanie tkanki tłuszczowej w przypadku biopiperyny jest bardzo efektywne.
  3. Zielona herbata. To weteran wśród składników, które wspomagają proces odchudzania. Ale wciąż pojawia sie na listach aktywnych związków nowych suplementów diety. Zielona herbata przede wszystkim przyspiesza metabolizm. Redukuje również wchłanianie tłuszczów. W pewnym sensie sama w sobie jest suplementem odchudzającym. Natomiast zwykle występuje jako jeden ze składników (za przykład posłuży nowość na rynu – Night Mega Burner).

 

Skupiłem się tutaj jednie na trzech roślinach. Jak wspomniałem, czynnikiem dla których je wybrałem jest występowanie w składzie nowych suplementów diety. Takich roślin jest oczywiście więcej, ale też nie chcę wprowadzać w moim wpisie. To ma się dobrze i szybko czytać:). Preparaty na odchudzania zawierają też między innymi kofeinę, chrom, zielony jęczmień.

Bezpieczeństwo tabletek na utratę wagi

Na koniec najbardziej istotna – obok skuteczności – kwestia. Wymienione przeze mnie składniki, łączy to, że można je stosować bez obaw. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku lekkomyślności. Jeśli produkt jest suplementem diety ma konkretne wytyczne co do stosowania. I należy się tego trzymać.

Kto nie powinien stosować tabletek na odchudzanie? Przede wszystkim kobiety w ciąży i dzieci. I to też wydaje mi się dość oczywistym przeciwwskazaniem. Zresztą odchudzanie w ciąży jest karkołomnym, a przede wszystkim niebezpiecznym pomysłem. Ostatni czynnik o jakim warto wiedzieć, to alergia na daną roślinę. Istotą skutecznego suplementu diety jest też jego bezpieczeństwo.

Generalnie polecam sprawdzać dość dokładnie stronę producentów danego produktu. Zasada jest dość prosta. Im mniej informacji, tym gorzej. Brak dostępu do pełnego składu jest sygnałem ostrzegawczym. Być może te tabletki  na odchudzanie nie są dobrym pomysłem.  Coś z nim jest nie tak. Szkodzą? Ma zakazane na terenie Unii Europejskiej składniki? To powinniście sprawdzić.

I na koniec jeszcze jedna kwestia. Przestrzegam przed próbą utraty wagi poprzez produkty kupowane z dziwnie wyglądających ogłoszeń na forach internetowych czt grupach na Facebooku. W najlepszym wypadku stracicie tylko pieniądze. Z dużą dozą prawdopodobieństwa traficie na przekręt. To nie będą tabletki, kttóre wspomagają utratę wagi. A na pewno nie wiecie jakich skutków ubocznych można się spodziewać.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *