5 naprawdę dobrych powodów, żeby się odchudzić

Trochę to temat powiązany z motywacją do zrzucenia kilogramów, a do jego podniesienia zachęcił mnie wpis jeden z użytkowniczek forum na kafeterii. Zacząłem się zastanawiać nad naprawdę ważnymi powodami, żeby rozpocząć odchudzanie.

Odchudzanie dla dłuższego życia

Myślę, że to najlepszy powód. Oczywiście odchudzanie nie zapewni Ci nieśmiertelności, ale za to daje ogromną szansę na uniknięcie chorób związanych z nadmiernymi kilogramami. A te wszyscy doskonale znamy, gdyż lekarze zaniepokojeni problemem otyłości, wciąż nam o nich przypominają. Dla porządki jednak podam parę problemów zdrowotnych. Przede wszystkim nadmierne kilogramy, to większe ryzyko cukrzycy typu II, nadciśnienia tętniczego i udaru mózgu. W tym ostatnim wypadku nadmierne kilogramy to nawet dwukrotnie większa szansa na ten problem. Robi wrażenie prawda?

Mniej kilogramów więcej szczęścia

Znam parę osób, które czują się dobrze ze swoimi kilogramami. Być może nawet są z tego powodu szczęśliwe, lub nie robią z tego większego problemu. Czy to jednak nie jest przypadkiem poza na zewnątrz, a w głębi duszy są jednak nieszczęśliwie? Nie podejmę się oceny. Na pewno wiem jedno, zbyt duża ilość kilogramów to wciąż jeszcze pewnego rodzaju ostracyzm społeczny. Wiecie jak to jest, grubsi ludzi wyśmiewani są już od przedszkola. Potem wcale nie jest lepiej. Czy będąc odsuniętym na margines życia towarzyskiego można być szczęśliwym?

Latem czujesz się lepiej

Dziwny argument? To spróbuj wejść w skórę kogoś z nadmiernymi kilogramami i przeżyć lato. Wiem, że chwilowo ta pora roku odeszła w zapomnienie, ale wróci. Osoby z nadwagą latem cierpią, zwłaszcza, gdy są upały. Hektolitry wylewanego potu to najmniejszy problem. Cały ich organizm gorzej funkcjonuje. Rośnie szansa na różnego rodzaju dolegliwości, ot chociażby udar cieplny. Pomijam już to, że latem zdecydowanie lepiej pokazać się w stroju kąpielowym bez nadwyżki kilogramów.

Smukłą sylwetka – większa aktywność

Sport naprawdę daje kupę radości. Dodatkowo wspomaga nasz układ nerwowy, chroniąc nas np. przed depresją. O pozytywnie wpływie na zdrowie nawet nie będę wspominał. Jakakolwiek aktywność fizyczna ze sporą nadwagą to problem. Szybciej się męczysz, organizm też swoje cierpi. Inna rzecz, że ruch i tak się przyda. Kiedy jednak tych kilogramów jest mniej, to sport naprawdę jest przyjemnością. Nieważne czy to bieganie, gra w tenisa, czy jazda na rowerze.

Odchudzania a praca mózgu

Osoby szczupłe, pełne energii zdecydowanie łatwiej poradzą sobie z przyswajaniem wiedzy. Nie wierzysz? A wiesz, że otyłość zwiększa szansę na demencję i problemy z koncentracją? Nadmierne kilogramy można powiedzieć, że upośledzają naszą pamięć.

Przekonał Cie któryś z tych powodów? To nie czekaj i rozpocznij walkę z nadmiernymi kilogramami już teraz:)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

2 komentarze do “5 naprawdę dobrych powodów, żeby się odchudzić

  • 19 października 2016 o 11:30
    Bezpośredni odnośnik

    U mnie zadziałał pierwszy. Wizja chorób, które mi grożą w związku z dodatkowymi kilogramami (a miałam ich trochę), mnie przeraziła. Zmieniłam jadłospis, zaczęłam się ruszać, a do tego wspomogłam się African Mango (zrobiłam rozeznanie wśród koleżanek z pracy, które wiem, że się odchudzały i prawie wszystkie stosowały właśnie jego) Od pół roku cieszę się moją niską wagą i oddaleniem wizji chorób:)))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *