Typ figury typu jabłko – co o niej wiesz?

Ostatnio wywołam temat otyłości, a dzisiaj postanowiłem, że pojawi się po raz kolejny. Tym razem skupimy się na figurze typu jabłko. A także temu jak przebiega proces gromadzenie tkanki tłuszczowej.

Figura typu jabłko – jakie ma cechy?

Zaczniemy może od tego, że to najczęściej występujący „przypadek” u kobiet. Do tego typ ten bywa określany jako bardzo problematyczny. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie związane z nadmiernymi kilogramami, ale sposobem ubierania się. Na tym oczywiście skupiał się nie będę.

Jak więc wygląda figura tego typu? Po pierwsze dość niewielkie wcięcie w talii. Zwykle osoby o takiej sylwetce mają dość szczupłe nogi. Problemem w przypadku figury typu jabłko jest brzuch. Zwykle jest on duży. Widać to szczególnie w momencie, gdy pojawiają się dodatkowe kilogramy. Przy typie jabłko niespecjalnie jest się czym pochwalić w kwestii pośladków.

Typ jabłko – w jaki sposób tyje?

Po pierwsze brzuch. Zaczyna ona wyglądać – mówiąc delikatnie – mało apetycznie. Pojawia się dość charakterystyczna oponka wokół niego. To jednak nie wszystko. Często problemem jest też gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej. Mogą przez to rosnąć piersi, ale bardziej problematyczne jest to, co dzieje się wyżej. Mając ten typ urody musicie się liczyć z tym, że w momencie, gdy będziecie „nabierać” kilogramów”, to pojawią się wałki tłuszczu w okolicy łopatek i szyi. Nie wygląda to zbyt przyjemnie.

Figura typ jabłko – odchudzanie

Przed wszystkim skutecznie:). Codzienny jadłospis odchudzający na pewno w tym wypadku powinien obejmować pełnoziarniste produkty zbożowe. To może być pieczywo, ale też kasze i ryż. Na pewno codziennie muszą się w menu pojawić warzywa. Czy będą one przyjmowane pod postacią surówek czy soków jest w tym momencie mniej istotne. Raczej gotowane i pieczone, unikaj smażenia.

Nie można braknąć miejsca dla nabiału. Białka dostarczysz też z chudego mięsa. Tutaj na pewno warto uwzględnić drób i cielęcinę. Raz, lub nawet dwa w diecie powinna zamiast nich znaleźć się ryba. Owoce oczywiście też.

Na pewno częściej decyduj się na warzywne sałatki. A jak już jesteśmy przy nich to dzięki nim dostarczysz do organizmu codziennej dawki tłuszczu. Mam tutaj na myśli oleje roślinne.

Oczywiście nie zapominaj też o ćwiczeniach. Przede wszystkim należy się skupić na ćwiczeniach redukujących tkankę tłuszczową zgromadzoną wokół brzucha. Tutaj wybór jest spory. Najlepiej pewnie skonsultować to w klubie fitness.

Czy decydować się na spalacz tkanki tłuszczowej? Jeśli jest bezpieczny i skuteczny, to dlaczego nie. Dobrze też aby miał naturalny skład. Na pewno godny uwagi jest Silvets, o którym zdarzyło mi się pisać.

ZAMÓW SILVETS U PRODUCENTA 20% TANIEJ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *