To te rośliny pomogą się Wam odchudzić!

0
135
views
napar z ziół

Jak tam grillowanie?:) Pojawił się w już w głowie pomysł pozbycia się paru kilogramów do sezonu letniego? To bardzo dobra idea i warto ją wprowadzić w życie. Chociażby przy pomocy niżej opisanych roślin. Ich wartość z punktu widzenia odchudzania jest różna.

Mięta pieprzowa

Zaczniemy od rośliny, która nie jest gigantem, jeśli chodzi o o odchudzanie, ale warto o niej pamiętać. Mięta jak wiadomo wpływa przede wszystkim na trawienie. Dość skutecznie pomaga pozbyć się problemów żołądkowych. Mięta zwiększa wydzielanie soków trawiennych. A to niezwykle ważna sprawa w przypadku, gdy chcecie się pozbyć paru kilogramów.

Lubczyk lekarski

Kolejna roślina o niespecjalnie dużych właściwościach odchudzających, a mimo tego warto o niej pamiętać przygotowując potrawy. Lubczyk przede wszystkim znany jest ze swoich właściwości wspomagających libido. Nie każdy za to wie, że roślina ta dobrze wspomaga wydzielanie soków trawiennych. Przy okazji jest też związana z procesami w jelitach. Lubczyk pomoże Wam również w przypadku niestrawności.

Zielony jęczmień

To z kolei gigant jeśli chodzi o rośliny wspomagające odchudzanie. Jest on bardzo popularny wśród osób walczących z nadmiernymi kilogramami. Zawiera w sobie wiele ważnych dla organizmu składników. W jaki sposób pomaga się odchudzić? Ma sporo błonnika i to jego pierwsza istotna zaleta. Dodatkowo zielony jęczmień świetnie oczyszcza organizm. To daje wiele pozytywnych efektów (np. młodsza i zdrowsza skóra) wśród których dla nas najważniejszy brzmi: duża bardziej wydajna praca układu pokarmowego.

KONIECZNIE SPRAWDŹ, KTÓRY PREPARAT Z ZIELONYM JĘCZMIENEM WYBRAĆ

Krwawnik pospolity

Tę roślinę często można znaleźć w poradnikach typu „Jak wspomóc trawienie?”. Bo faktycznie krwawnik pospolity poprawia wydzielanie soków żołądkowych. Sprawia, że niektóre ze składników pokarmowych będą dużo szybciej przyswajane przez nasz organizm. To kolejny ważny aspekt w czasie odchudzania. Krwawnik kupicie w każdym sklepie zielarskim. Dziennie należy pić 2 szklanki naparu z tej rośliny. Natomiast od razu mówię, żebyście się nie spodziewali spektakularnych efektów. Zdecydowanie lepiej odchudzanie opisany wyżej zielony jęczmień.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.