Poznaj zioła wspomagające odchudzanie

0
178
views
Photo via Visualhunt

Darujmy sobie trywialne (acz jak najbardziej prawdziwe) stwierdzenie, że rośliny mają ogromną moc i korzysta się z nich od wieków;). Przejdźmy od razu do ziół, które mają właściwości pomocne w przypadku odchudzania.

Dziurawiec pospolity

Swoje umiejętności zawdzięcza kilku związkom, które się w nim znajdują. Najczęściej wymienia się hypercynę. Należy ona do grupy flawonoidów (przeciwutleniaczy). Dziurawiec jest przede wszystkim polecany jako sposób na łagodną postać depresji. Pomocny jest również w przypadku kamicy nerkowej. Ma pewne właściwości, które wykorzystuje się przy problemach z drogami żółciowymi. Dlaczego nas powinien zainteresować? Bo dziurawiec między innymi wspomaga proces trawienia. A to warunek konieczny w czasie odchudzania.

Ogórecznik lekarski

Ma właściwości, dzięki którym stosuje się ją w medycynie naturalnej i w kosmetykach. W tym ostatnim wypadku przede wszystkim przy problemach ze skórą. Mam tutaj na myśli chociażby trądzik, ale też i egzemy. Niestety ogórecznik mają jedną wadę. Stosowany przez dłuższy czas może powodować problemy z niskim ciśnieniem. Jeśli chodzi o temat zrzucania kilogramów, to roślina ta ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie procesu trawienia.

Rumianek pospolity

To dopiero tytan jeśli chodzi o możliwości. Polecany jest naprawdę na wiele przypadłości. Radzi sobie między innymi ze stanami zapalnymi błon śluzowych. Stosuje się go na włosy. Rumianek łagodzi zakażenia bakteryjne. Ma działanie uspokajające. Pomaga przy wzdęciach. Napar z rumianka warto pić chociażby po to, aby oczyścić układ pokarmowy. Wspomaga ona też apetyt. Dzięki niemu wesprzemy proces oczyszczania organizmu.

Skrzyp polny

To roślina, która głównie wymienia się w kontekście ratowania włosów (a dokładnie wspomagania procesu porostu), ale ma też inne działanie. Jej największym skarbem jest krzemionka. To ona odpowiada za właściwości, które i nas interesują. Dzięki krzemionce skrzyp pomaga nie tylko poprawić stan włosów, skóry i paznokci. Wpływa też pozytywnie na układ moczowy. To oznacza między innymi detoksykację organizmu. To z kolei zwykle powinien być pierwszy krok w procesie odchudzania. Skrzyp pod tym względem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na głowę bije go chociażby czystek, który chętnie wykorzystywany jest w preparatach wspomagających między innymi detoksykację i odchudzanie. Jednym z takich rozwiązań jest Cistus Plus (więcej do poczytania na stronie producenta: http://cistusplus.pl/).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.