Zioła na odchudzanie – przegląd

0
194
views

Postanowiłem zrobić dla Was zestaw roślin w przypadku których można mówić o jakimś – większym lub mniejszym – wpływie na odchudzanie. Oprócz tego mają one jeszcze inne właściwości, które czasem mogą się nam przydać.

Rumianek

To roślina o ogromnym potencjale, bardzo chętnie zresztą wykorzystywanym przez medycynę naturalną. Zaczniemy oczywiście od jej wpływu na odchudzanie. Rumianek przede wszystkim wspomaga pracę wątroby. Ma wpływ na produkcję żółci. Pomoże też jeśli przytrafiły się Wam problemy żołądkowe. To oczywiście nie wszystkie umiejętności tej rośliny. Pomaga ona między innymi przy podrażnieniach skóry. Rumianek jest polecany jest osobom mającym problem z zaśnięciem. A także dla wszystkich chcących zadbać o swoją fryzurę.

Mięta pieprzowa

Ona sama z siebie nie ma jakiś spektakularnych umiejętności pod kątem odchudzania. Ma jednak pewien wpływ przyswajanie składników odżywczych i ułatwianie trawienia. I właśnie z tego powodu powinna się ona znaleźć w jadłospisie osób, które próbują zrzucić parę kilogramów. Mięta jak wiadomo polecana jest w przypadku problemów żołądkowych (np. wzdęć). Ciekawostką może być to, że roślina ta stosowana jest przy schorzeniach wątroby. Na przykład przy jej niewydolności. Olejek miętowy to dobry pomysł dla osób zmagających się z kaszlem. Poradzi sobie przy nieżycie górnych dróg oddechowych. Olejek miętowy łagodzi też bóle głowy.

Kruszyna pospolita

To dość popularna roślina wśród walczących z nadmiernymi kilogramami. Jej działanie ogranicza się przede wszystkim do lekkich właściwości przeczyszczających. Jest jednak pewne „ale”. Raczej unikałbym stosowania świeżo zebranej kruszyny. Co prawda działa wtedy najwydajniej, ale Wasze jelita mogą mieć przez to sporo problemów. Do tego stosowanie takiego rozwiązania może „upośledzić ich działanie. To prawie na pewno spowoduje powrót utraconych kilogramów. I może utrudnić kolejną próbę odchudzania. Jeśli sami chcecie pozyskać surowiec zielarski w tym wypadku, to musicie wiedzieć, że od paru lat roślina ta jest objęta częściową ochroną gatunkową.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.