Zioła wspomagające detoksykację

Parę dni temu rozpoczęliśmy proces pozbywania się z organizmu szkodliwych substancji, które nagromadziły się w nim nie tylko z powodu urlopowych szaleństw. Dzisiaj chciałbym skupić się na roślinach, które mogą go skutecznie wesprzeć detoksykację. A nierzadko bardzo go przyspieszyć.

Morszczyn pęcherzykowaty na toksyny

Jest to roślina, która przede wszystkim znana jest ze swoich właściwości poprawiających pracę tarczycy. Poleca się ją jako sposób wspomagających odchudzanie. Nas w tym momencie najbardziej interesuje, że roślina ta ma wpływ na pracę jelit. A to z kolei przełożenie na skuteczniejsze oczyszczenie ze szkodliwych związków organizmu. Przy okazji warto dodać, że morszczyn pęcherzykowaty zawiera sporo cennych składników (nie tylko witamin i pierwiastków).

Czystek a detox

To bez wątpienia jedno z bardziej popularnych ziół ułatwiających detoksykację. Zresztą czystek ma dużo więcej do powiedzenia w naszym organizmie. Po pierwsze bardzo skutecznie podnosi on odporność. Co przydatne jest nie tylko w okresie jesienno – zimowym. Również teraz jesteśmy narażenie na działanie wirusów i bakterii. Czystek stosowany regularnie wpływa też na nasz wygląd. Dodaje też energii i poprawia sampoczucie. A, żeby było mało może być pomocny przy odchudzaniu.  

Pokrzywa i odchudzanie

Pokrzywa na diecie oczyszczającej

Roślina znana przede wszystkim ze swoich właściwości usprawniających ratowanie wypadających włosów. To dzięki obecności krzemionki. Pokrzywę można też wykorzystać też w procesie detoksykacji organizmu. A szerzej mówiąc w pewnym kontrolowaniu usuwaniu szkodliwych substancji. Pokrzywa ma działanie moczopędne i właśnie tę właściwość wykorzystujemy.

Mniszek lekarski na toksyny

Ona podobnie jak pokrzywa ma działanie moczopędne. Nie tylko jednak w ten sposób wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Mniszek lekarski ma bowiem ogromny wpływ a pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Roślina ta wykazuje również działanie przeciwbakteryjne. Zawiera w sobie wiele cennych substancji. To między innymi garbniki, flawonoidy i związki o działaniu przeciwzapalnym. Mniszek lekarski obniża poziom cukru w organizmie.

Fiołek trójbarwny - zioło wspomagające detoksykację

Fiołek trójbarwny a detoks organizmu

Roślina ta wymieniana jest również w kontekście walki z trądzikiem. Taka bonusowa porada:). W jaki sposób fiołek trójbarwny ułatwia skuteczny detoks organizmu? Wykazuje on działanie moczopędne. Usprawnia więc usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. Przy okazji dodam, że fiołek trójbarwny reguluje również proces przemiany materii. To oczywiście funkcja przydatna w procesie odchudzania.

Skrzyp polny a detoks

Znany z zupełnie innych właściwości. Skrzyp jest przecież bardzo chętnie wykorzystywany w ratowaniu włosów przed nadmiernym wypadaniem. Roślina ta pozwala również zadbać o stan skóry. Co tak przy okazji często jest problemem przy nadmiarze toksyn. To właśnie na skórze będzie to najbardziej widoczne. Staje się ona wyraźnie poszarzała. Można powiedzieć „bez blasku”. Skrzyp więc pomaga w skutecznej detoksykacji organizmu na dwa sposoby.

Zielony jęczmień na skuteczną detoksykację

Zielony jęczmień na detoksykację

To niezwykle popularny składnik preparatów na odchudzanie. I faktycznie wykazuje sporo pomocnych właściwości przy zrzucaniu kilogramów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zielony jęczmień zapewnia skuteczną detoks organizmu. Zresztą roślina ta ma dużo więcej ciekawych właściwości. Pomaga chociażby poprawić wygląd skóry. Jeśli chcecie wykorzystać umiejętności zielonego jęczmienia, to warto zainteresować się chociażbym tym opisanym przeze mnie rozwiązaniem.

Kocanka piaskowa

Zdecydowanie najmniej znane rozwiązanie na usuwanie toksyn z  organizmu. Z tych przeze mnie tutaj opisanych:). Kwiaty tej rośliny wykazują działanie moczopędne. W ten sposób wspierają one działanie wątroba. A ta ostatnia w procesie usuwanie toksyn z organizmu jest niezbędna. W momencie, gdy z jakiegoś powodu wątroba nie działa prawidłowo (chociażby wtedy kiedy ją nadmiernie obciążamy tłustym jedzeniem i alkoholem), usuwanie toksyn może być utrudnione.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *