Kasze pomogą Ci się odchudzić

Bardzo często pomijane w codziennej diecie. Ewentualnie traktowane jako niekoniecznie oczekiwany dodatek do dań mięsnych. Zwłaszcza dzieci mają takie podejście:). Jeśli chcesz zrzucić parę nadmiernych kilogramów, warto się do nich przekonać.

Są źródłem węglowodanów złożonych

To pierwsza i zarazem dość istotna dla Ciebie cech kasz. Mam tutaj myśli między innymi jaglaną i gryczaną. Węglowodany złożone w ogóle są istotne dla funkcjonowania naszego organizmu. Dla przypomnienia. Węglowodany tego typu wolniej rozkładają się w organizmu. Dostarczają tak potrzebnego paliwa do jego funkcjonowania przez dłuższy czas. Inaczej niż cukry proste. Te są jedną z przyczyn „nabierania kilogramów”. Chociaż, jeśli będziesz potrzebować energii już (np. w czasie wycieczki w górach, gdy przy szczycie dopadnie Cie zmęczenie) nie ma nic lepszego. Kiedy się odchudzasz raczej ich unikaj.

Są źródłem błonnika

O tym, że go potrzebujesz w czasie odchudzania, doskonale zdajesz sobie sprawę. Reguluje pracę Twojego układu pokarmowego. Pomaga zmniejszyć wagę. To dzięki zapewnieniu uczucia sytości nawet po zjedzeniu niewielkich porcji. To jednak nie wszystko. Błonnik ma pozytywny wpływ na Twoja gospodarkę lipidową. Dzięki temu unikniesz problemów związanych z tzw. złym cholesterolem. Mówiąc bardziej obrazowo oddalasz widmo miażdżycy i chorób atakujących serce.

Są źródłem ważnych składników

To na diecie istotna sprawa. Odchudzając się bardzo często rezygnujemy z dostarczania do organizmu niektórych pierwiastków i witamin. To oczywiście błąd. Nie dość, że ma to wpływ na jego funkcjonowanie, to jeszcze może utrudnić Ci odchudzanie. W skrajnych przypadkach (zwykle w czasie głodówki) możesz doprowadzić do poważnych problemów. Kasze to przede wszystkim witaminy z grupy B. Te mają znaczenie dla wielu istotnych procesów. Kasze to też pierwiastki. Tutaj na pewno warto wymienić żelazo, potas, fosfor i miedź. Zawierają białko, a to ma znaczenie przy odchudzaniu.

Co prawda kasza są dość kaloryczne, ale za to pozbawione praktycznie tłuszczu. I właśnie z tego powodu warto je włączyć do jadłospisu w czasie odchudzania. Zaletą kasz jest to, że mają pozytywny wpływ na samopoczucie. Dobry humor to przy odchudzaniu ważna sprawa;).gryczana

Na które kasze się zdecydować? Ze swojej strony proponuje co jakieś czas przygotować sobie danie z gryczanej i jaglanej. Ta druga jest chętnie stosowana jako sposób na detoks organizmu. Jeśli go potrzebujesz, to myślę, że to dobry pomysł. Mi osobiście smakuje kuskus z dodatkiem warzyw gotowanych na parze. Trochę przypraw wspomagających przemianę materii i nic tylko jeść;).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *