Poznaj produkty, które Cie odmłodzą

A przynajmniej pomogą na dłużej zachować zdrowie. Oczywiście to nie są cudowne rozwiązania:). Trzeba się jednak będzie trochę więcej namęczyć. Wiele z takich produktów z powodzeniem można „użyć” w odchudzającym jadłospisie.

Co znajdziecie w tekście:

Orzechy

Zaczniemy od mózgu. Orzechy mają sporo kwasów tłuszczowych Omega 3 (a także 6). Składniki te mają dużo ciekawych właściwości. Można ich „używać” na diecie. W tym wypadku jednak nas bardziej interesuje to, że wspomagają one pracę mózgu. Poprawiają pamięć. Co ciekawe, pozytywnie wpływają też na stan skóry. Dzięki nim można nieco odsunąć w czasie pojawienie się zmarszczek.

Arbuz

Ten jeszcze jest dostępny, chociaż droższy niż kilka tygodni. Ale to właśnie wtedy – czyli latem – jest najbardziej potrzebny. Arbuz zawiera między innymi likopen (tak samo jak pomidory). Istotne jest to, że pomaga on chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Co to oznacza? Promienie UV w nadmiarze powodują szybsze starzenie się skóry. A tego oczywiście chcielibyśmy uniknąć:).

Jarmuż

Robi obecnie zawrotną karierę, przynajmniej wśród zwolenników zdrowego odżywiania. Na pewno, jeśli chcecie zadbać o młodość, warto zwrócić na niego uwagę. Jarmuż to między innymi witamina K. Ma on wpływ na krzepliwość krwi. Jarmuż pomoże zlikwidować cienie pod oczami. Generalnie ma wpływ na wygląd skóry. Zawiera w sobie pewne ilości żelaza. A jego niedobór między innymi odbije się na skórze.

Natka pietruszki

Zawiera w sobie sporo witaminy C i pewną ilość żelaza. Pierwsza z wymienionych jest silnym przeciwutleniaczem. Chroni między innymi skórę. Wspomaga też odchudzanie. Generalnie przeciwutleniacze walczą z nadmierną ilością wolnych rodników. Natka pietruszki wykazuje również działanie moczopędne. Dzięki temu wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. To akurat ma znaczenie dla jego funkcjonowania w różnych aspektach. Chociażby ułatwia odchudzanie.

Jajka

Po pierwsze zawierają tzw. wzorcowe białko. Po drugie mają w sobie składniki, które w wydatny sposób pozwolą zawalczyć o młodość. To między innymi witaminy wspomagające oczy, skórę, a także kości. Jajka pozwalają utrzymać cześć narządów wewnętrznych w dobrej kondycji. O tym, że nie można ich zbyt dużo jeść w ciągu tygodnia, każdy wie (a przynajmniej powinien).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *