Odchudzanie po wakacjach – zaczynamy!

1
127
views
jesienne liście

Dzisiaj chciałbym się skupić na tym dlaczego powinniśmy to zrobić. Po drugie na tym skąd tak naprawdę biorą się te dodatkowe kilogramy. Bo – wbrew temu jak sobie lubimy to tłumaczyć – nie przychodzą one nie wiadomo skąd.

Tak bym określił główną przyczynę pojawienia się nadmiernych kilogramów po wakacjach. Nierzadko wygląda to tak, że w okolicach wiosny staramy się odchudzić, tak aby na urlopie wyglądać świetnie. Jeszcze w czerwcu jest dobrze. Zaczyna się lato i urlopy. „Budzimy się we wrześniu… i po szczupłej sylwetce zostało już tylko wspomnienie. Co jest powodem?

1. Brak kontroli

Mam tutaj na myśli wszelkie grille, imprezy do rana, czy wyjścia na plażę. Wszędzie jest jedzenie. Dużo jedzenia. Zwykle niezdrowe, ale za to szybkie w przygotowaniu. Często mówi się, że urlop sprzyja niekontrolowanemu jedzeniu i to prawda. Do tego dochodzi zwykle dużo alkoholu. A ten jeszcze bardziej rozluźnia rygor żywieniowy.

2. Brak ruchu

Nie czarujmy się, większość urlopu przeleżmy lub przesiedzimy. Te krótkie chwile aktywności w postaci poodbijania piłki czy porzucania frisbee to za mało. Nawet nocne tańce nie równoważą punktu pierwszego czyli braku kontroli. Nie zawsze mamy też tyle samozaparcia żeby utrzymać w ciągu wakacji aktywność sprzed urlopu to niestety odbije się na wadze.

3. Odpuszczam, bo nic się nie stanie

A to główny powód tego, że pojawiają się dodatkowe kilogramy. Myślenie na zasadzie, że jak sobie raz odpuszczę, to przecież się świat nie zawali. I to akurat prawda. Taki cheat day nic złego nie robi. Tylko ustalmy, że nigdy nie kończy się na jednym dniu. Cały urlop sobie odpuszczamy, bo przecież nic się stanie.

Dlaczego mam odchudzać się na jesień?

Przecież pod ubraniem i tak nie widać dodatkowych kilogramów – to częsty argument. Po pierwsze – widać. Po drugie – jeśli jeszcze bardziej się „zapuścimy” – potem będzie znacznie trudniej. Obudzimy się wiosną i będzie spory problem. Po trzecie – powinniśmy to zrobić dla swojego zdrowia. Dodatkowe kilogramy mają niezwykle negatywny wpływ na jego funkcjonowanie. I wcale nie mam na myśli ekstremalnych sytuacji. Jesienią nie warto też porzucać aktywności fizycznej. Powinniśmy się w tym czasie więcej ruszać. A to połączymy sobie ze zrzucaniem kilogramów. Zaczynamy za niedługo!:).

POZNAJ NAJLEPSZY SPOSÓB NA ODCHUDZANIE!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here