Dynia – co o niej wiesz?

1
276
views

Lada moment zaczną się pojawiać teksty na temat jej właściwości, bo jesień biegnie do nas wielkimi krokami. Dlatego wyprzedzam:) Dzisiaj odpowiemy sobie wspólnie na pytanie co wiemy o dyni i czy może być pomocna w odchudzaniu.

Dynia dyni nierówna

Zacznę od geograficznej ciekawostki. Czy wiesz, że w stanie dzikim dynie występują w Ameryce. Co ważne w tych miejscach, gdzie mamy klimat ciepły, lub gorący. Mamy obecnie 20 gatunków dyni. Najbardziej znany określony jest łacińską nazwą Cucurbita pepo i to na nim się tutaj skupimy. To roślina jednoroczna pochodząca z Ameryki Środkowej. W naszym kraju spotkacie jej uprawy. Co warto jeszcze o niej wiedzieć? A chociażby to, że zalicza się ją do grupy najstarszych uprawianych roślin. Jej nasiona znaleziono w grobowcach, które datuje się na 10 tysięcy lat.

Co dynia kryje w sobie?

Sporo wartości odżywczej. Przede wszystkim powinni się nim zainteresować mężczyźni. Dynia to sporo potrzebnego facetom cynku. To o tyle ważne, że jego najlepszym źródłem są owoce morza. A te nie przez wszystkich są lubiane (sporo osób ma też na nie uczulenie). Dzięki wspomnianemu cynkowi, dynia pozytywnie wpływa na sprawność seksualną i libido.

POZNAJ SKUTECZNY SPOSÓB NA ZRZUCENIE KILOGRAMÓW!

Dynia to bardzo dużo beta-karotenu. To składnik istotny dla funkcjonowania Twojego organizmu To też ważna witamina dla stanu urody (mam tutaj na myśli skórę i włosy). W dyni znajdziesz również potas. To z kolei pierwiastek niezwykle ważny dla serca. Dynia może być element diety przy nadciśnieniu. Pestki które się w niej znajdują, to sporo kwasów tłuszczowych. Są one polecane jako sposób zapobiegający miażdżycy. A tak jeszcze przy okazji dodam, że pestki z dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających.

Dynia a odchudzanie

Przede wszystkim jest ona niskokaloryczna. Z tego powodu warto na nią zwrócić szczególną uwagę jesienią. Im „dalej” w rok tym trudniej z produktami niskokalorycznymi, odpada przecież sporo warzyw. I dlatego warto korzystać z tych, które jeszcze są. Dynia bardzo szybko syci. To dobra informacja dla osób, które się odchudzają. Ma w sobie błonnik, tym bardziej więc dynia powinna się znaleźć w Twoim jadłospisie.

Warzywo to ma również wspomagać utrzymywać równowagę kwasowo – zasadowa. Jej zaburzenie to spory problem przy odchudzaniu. Może go dość skutecznie utrudnić. I warto o tym zapamiętać.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.