Czego nie jeść żeby schudnąć? Sprawdż teraz

Większość produktów, które powinny zniknąć z Twojego jadłospisu znasz. Ze sporą częścią będzie oczywiście trudno się pożegnać. Jest to jednak konieczne. Zapraszam Cie do zapoznania się z produktami, które NIE POMOGĄ w odchudzaniu.

Dania w „pięć minut”

Teraz już nieco mniej modne, ale pamiętam, kiedy studiowałem, był na nie szał. Zdecydowanie mniej „skomplikowane” (mówię o dodatkach i rodzajach) niż teraz. O smaku, czy raczej jego braku, nawet nie wspomnę. Nie o tym jednak chciałem:). Przede wszystkim musisz z nich zrezygnować, bo są niezdrowe. Zawierają po prostu chemię. Ta w dużych ilościach może Ci nawet utrudnić odchudzanie. Poza tym Twój jadłospis musi być zdrowy.

Spotkasz się, lub już miałaś okazję, z dietą opartą o zupki chińskie. Efekty mają być „piorunujące”. Parę kilogramów w 14 dni. Problem polega na tym, że one wrócą. Efekt jo-jo masz gwarantowany. Dodatkowo w czasie takiej diety nie dostarczasz większości ważnych dla organizmu składników. Skutki takiej sytuacji mogą Ci się nie spodobać.

Nie jedz tłustych mięs, bo nie schudniesz

To akurat oczywiste. Chcesz zrzucić nadmierne kilogramy, wyrzucasz z jadłospisu tłuste mięso. Wszelkie dania w których jest ono obecne. Większość takich potraw jest dodatkowo ciężkostrawna. Pozbywasz się problemu, który utrudnia codzienne funkcjonowania. Z diety wylatuje więc między innymi wieprzowina i gęsina.

Tego na diecie nie zjesz ;/
Tego na diecie nie zjesz ;/

Oczywiście nie oznacza to, że w ogóle masz przestać jeść mięso. Chociaż istnieje wiele diet w których w ogóle go nie ma. Możesz jeść chociażby drób i cielęcinę. Wskazane są tłuste ryby. Dlaczego akurat one? Zawierają one kwasy tłuszczowe, które mają korzystny wpływ na organizm.

Fast food

Kolejna „oczywistość. Jeśli chcesz faktycznie pozbyć się tych paru kilogramów więcej, koniecznie musisz zrezygnować z tego śmieciowego jedzenia. Po pierwsze w dużych ilościach może być ono przyczyną problemów zdrowotnych. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Efektów przecież nie zobaczysz po tym jak skończysz jeść.

Po drugie fast food może przyczynić się do tego, że waga zacznie wskazywać ilość kilogramów, która Ci się nie będzie podobać. Po trzecie – przecież to nawet nie smakuje. Mam jednak dla Ciebie dobrą informację. W czasie odchudzania możesz sobie zrobić raz na jakiś czas dzień dyspensy.

Słodycze

W tej grupie umieściłem zarówno cukierki, ciastka, jak i chipsy czy orzeszki. Wszystkie w dużych ilościach są niewskazane w czasie odchudzania. Dostarczają składników, które mogą ten proces utrudnić. Pomijam już fakt, że są po prostu niezdrowe. Trudno im się – niestety – oprzeć. Akurat ja nie mam problemu ze słodkościami, bo ich najzwyczajniej w świecie nie lubię. Na chipsy raz na jakiś czas się skuszę. Nie przeczę. To powinna być też zasada przyświecająca Tobie. Jeśli masz ochotę na słodką lub słoną przekąskę, to raz na jakiś czas możesz sobie na nie pozwolić. Byle nie za często, bo to utrudni walkę o smukłą sylwetkę.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *