Mądre odchudzanie – najważniejsze zasady

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem głodówek, czy jakiś mocno ograniczających jadłospis sposobów na pozbycie się nadmierne kilogramy. Mądre odchudzanie przyniesie Wam zdecydowanie więcej pożytku i efektów.

1. Zbilansowana dieta

Jak wspomniałem powyżej żadnych radykalnych cięć kcal. To znaczy, jeśli ktoś faktycznie chce się zdecydować na taki sposób, to jego prywatna sprawa. Warto mieć jednak świadomość, że to mocno obciąża organizm. O tym, że pojawią się niedobory witamin i pierwiastków wspominać chyba nie trzeba. Nierzadko również tych odpowiedzialnych za spalanie tkanki tłuszczowej. Zbilansowana dieta dużo bezpiecznie pozwoli się pozbyć nadmiaru kilogramów i utrzymać te efekty. I takie jest właśnie mądre odchudzanie.

2. Nastawienie

Czy jak kto woli motywacja, która ma duże znaczenie znaczenie dla efektów. Oczywiście najlepiej do zrzucania kilogramów nastawia nas zdrowie. Im więcej ważymy, tym gorzej organizm sobie radzi. Pierwsze i podstawowe pytanie brzmi „dlaczego muszę/chcę pozbyć się nadmiaru kilogramów?”. Warto też nie nastawiać się na cudowne wyniki w stylu 20 kilogramów w miesiącu. To nierealne, poza tym ma to niewiele wspólnego z mądrym odchudzaniem.

3. Mało, a częściej

Tę zasadę trzeba sobie wbić do głowy. To zresztą chyba najczęściej polecana porada mądrego odchudzania. I nierzadko o niej zapominamy. Musimy przyzwyczaić organizm do tego, że będziemy jedli w porównaniu do tego było co wcześniej mniej. Wytrwać w tym pozwolą nam częstsze posiłki. Ale nie co godzinę;).

4. Mądre odchudzanie to wiedza

Na temat tego co możesz jeść, czego należy się wystrzegać. Warto poznać chociaż podstawy funkcjonowania organizmu w tym układu pokarmowego. Kolejna istotna sprawa to skład tego co jemy. Po pierwsze ilość i obecność konkretnych pierwiastków i witamin. Między innymi tych odpowiedzialnych za wspomaganie odchudzanie, czy bardziej ogólnie funkcjonowanie układu pokarmowego. Polecam mój tekst o witaminach, które pomogą w pozbyciu się nadmiernych kilogramów. Kolejne istotne informacje to obecność dodatkowych substancji w produktach. Czyli również tej tak zwanej „złej chemii”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *