Dieta optymalna – przepisy, jadłospis oraz opinie

Parę dni temu rozpocząłem nową serię tekstów i niejako z rozpędu powstał drugi wpis. Dzisiaj macie okazję zapoznać się ze sposobem, który jest polecany przeze wiele osób, ale powinniście go unikać.

Na czym polega dieta optymalna?

W zasadzie jak się zaraz przekonacie, to raczej trudno uwierzyć na początku, że ten sposób pozwoli się odchudzić. Co ciekawe z drugiej strony – patrząc na jadłospis – myślę, że wiele osób by się na niego zdecydowało:).

Na czym opiera się więc menu? Na jedzeniu rzeczy tłustych na rzecz wyłączenia z jadłospisu węglowodanów. Brzmi jak sen prawda?:) Autor diety – w największym skrócie – uważa, że jeśli chcesz się odchudzić, to musisz wyłączyć węglowodany. A w zasadzie ograniczyć je do minimum. Na ich miejsce „włączasz” tłuste jedzenie i tracisz kilogramy.

Co mogę jeść?

Możesz sobie pozwolić na jedzenie wieprzowiny. Bez większego problemu w Twojej diecie może być obecne masło. Fajnie nie?:) To jednak nie wszystko. Dozwolone są też tłuste sery, ryby, konserwy i podroby. W zasadzie wszystko to przed czym ostrzegają nas dietetycy. W codziennym jadłospisie muszą być obecne: tłuste mleko i śmietana. Około 0,5 litra dziennie. Ciekawostką jest to, że dziennie musisz zjeść jednego ziemniaka. Najlepiej usmażonego na smalcu. Co do picia? Na pewno kawa, herbata i soki owocowe. I – co dla mnie jest świetną informacją – można majonez!

Dieta optymalna Dr Kwaśniewskiego
Produktów mącznych należy unikać

A czego muszę unikać?

Nie można jeść owoców. Zakazany jest cukier i miód. Na pewno nie można jeść makaronów i innych produktów mącznych. Z codziennego jadłospisu lecą rośliny strączkowe. To akurat świetna informacja dla osób, które zmagają się często z dolegliwościami żołądkowymi. Nie można jeść również ryżu. Nie jest więc tak źle.

Dlaczego należy unikać tej diety?

No chyba odpowiedź jest oczywista. Przede wszystkim duże ilości tłuszczy nasyconym to „zabójstwo” dla organizmu. Wieprzowina to najgorsze ze wszystkich mięs. Co prawda dostarcza nam potrzebnego żelaza, ale w dużych ilościach jest niezdrowe. Owszem pewnie jedząc tak skonstruowane menu przez pewien czas, może i stracisz parę kilogramów. Może. Natomiast przede wszystkim jest ona niezdrowa. Dostarcza co prawda sporo białka, co też ma pewne znaczenie przy odchudzaniu. Z drugiej jednak strony, jeśli jest go w diecie za dużo, to staje się to problemem dla nerek.

Zapomniałem wspomnieć, że w ciągu dnia jemy trzy posiłki. To dużo i mało. Z perspektywy organizmu to jednak niewiele. Z perspektywy jednak przyjmowania takich a nie innych produktów, to sporo dla organizmu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *