9 prostych tricków odchudzających

Zrzucanie kilogramów to nie zawsze musi być trudny proces. Czasem mogą wystarczyć proste działania, aby pozbyć się niechcianego tłuszczyku. Zapraszam do ich poznania.

Odchudzasz się? Postaw na małe talerze

To tak proste i tak oczywiste, że… zwykle nie wpadamy na to:) Czasem wystarczy zmienić talerze na mniejsze. Tym samym i porcje staną się będą bardziej przyswajalne dla Twojego odchudzającego jadłospisu. Zdziwisz się jak to może pomóc:).

Jedz wolniej

To też dość prosty sposób o którym często zapominamy. Dlaczego ma Ci to pomóc? Cały proces wygląda mniej więcej tak. Jesz wolniej, a więc mniej. Po pewnym czasie Twój organizm wyśle Ci sygnał, że się najadłaś. Gdybyś jadła szybciej, to dostarczyłabyś więcej kcal. Proste? Proste:).

Na diecie unikaj głodzenia

Nie decyduj się na taki sposób zrzucania kilogramów. To może pomóc na chwilę. I pewnie zobaczysz efekt. Tylko, że bardzo szybko zostanie on przykryty dodatkowymi kilogramami, które się pojawią, gdy po głodówce rzucisz się na jedzenie.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANY W 2018 PREPARAT NA ODCHUDZANIE!

Na zakupy tylko  z pełnym brzuchem

I nie ma w tym żadnej przesady. Sprzedawcy w sklepach wielkoformatowych kuszą nas na różne sposoby. Zwykle wszystko jest tam dobrze oświetlone, kolorowe, a do tego ten wyraźny zapach jedzenia. Jeśli jesteś głodna, to pewnie się złamiesz. A w barach, które przy takich sklepach znajdują, ciężko znaleźć coś odpowiedniego dla osób na diecie:).

Proste sposoby na odchudzanie

Unikaj smażenia na diecie

Nie jest to obróbka całkowicie zakazana na diecie, ale lepiej ją ograniczyć. Jeśli się odchudzasz zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie gotowanie na parze (chociaż tak szczerze, niektóre potrawy przygotowywane w ten sposób, są mało smaczne) i pieczenie.

Unikaj wagi w czasie odchudzania

To Twój największy wróg. Im częściej na niej stajesz, tym… waga wcale nie spada szybciej. Bardziej co najwyżej możesz się frustrować. A tego na diecie zdecydowanie powinnaś unikać. Zważ się po miesiącu. Wystarczy.

Jesz? Wyłącz telewizor

A także laptopa i telefon. Wszystko co powoduje, że nie skupisz się na jedzeniu. A i jeszcze jedna sprawa. Nie trzymaj obok wspomnianego telewizora żadnych niezdrowych przekąsek. Dobrze wiesz jak to się skończy:).

Postaw na produkty z witaminą C

Kwas askorbinowy to chyba największy wróg tłuszczu. Dlatego w Twoim jadłospisie muszą znaleźć się produkty, które go zawierają. Wbrew pozorom to nie cytrusy są jego najlepszym źródłem. Postaw na dziką różę, czarną porzeczkę, natkę pietruszki i paprykę. Tej ostatniej jeszcze wciąż jest sporo, a do tego dalej jest tania:).

Zwróć uwagę na to co pijesz

W ciągu całego dnia. To może być problem utrudniający Ci zrzucenie kilogramów. Może pijesz sporo herbaty i kawy z cukrem. Może soki i napoje? To wszystko cukier. Największy wróg na diecie.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *