Kiełki – nie tylko na odchudzanie

Mają wiele ciekawych właściwości i dlatego naprawdę warto je włączyć do diety. Zwykle teksty nawiązującego do tego pojawiają się bliżej wiosny, ale tak naprawdę jeść je powinniśmy już teraz. Więc wyprzedzam wszystkich:).

Tym bardziej, że rozpoczęliście (albo macie w planach) proces odchudzania, tak aby w wiosnę wejść z mniejszym bagażem:). I od pozbywania się kilogramów zaczniemy.

Kiełki a odchudzanie

Przede wszystkim niewielka ilość kcal. Można je podjadać między posiłkami. Chociaż ustalmy jedną rzecz. Na początku ciężko może być wytrwać przy tak niewielkiej przekąsce:). Można przy tym pić sporo wody. To na pewno ułatwi skupienie się tylko na takiej przekąsce. Kiełki można i warto dodawać do swoich potraw. Ożywią je one, a przy okazji dostarczą wielu istotnych witamin i pierwiastków. A tych ostatnich bardzo często brakuje w czasie odchudzania. To poważny błąd, który przytrafia się wielu osobom. Rzucają się na pozbycie kilogramów, nie dbając przy tym o najważniejsze dla organizmu składniki.

Jakie właściwości mają kiełki?

Zacznę od chyba jednych z popularniejszych. Mam na myśli kiełki lucerny. Nie dość, że wspomagają regenerację wątroby, to jeszcze dodatkowo pozytywnie wpływają na florę bakteryjną. To dość istotne w przypadku detoksykacji organizmu o której zresztą ostatnio pisałem. Kiełki lucerny (ale tak naprawdę to cecha również wielu innych) bardzo pozytywnie wpływają na stan skóry i jej przydatków.

Jeśli chcemy uniknąć infekcji (a to teraz przecież przydatna umiejętność), to warto podjadać grykę. Takie kiełki są też bogate energetycznie.

W kwestii popularności lucernie na pewno nie ustępuje rzeżucha. Zwykle na stołach pojawia się na początku wiosny. To przede wszystkim ogromna ilość witamin. Warto wymienić kwas foliowy. Oprócz niego rzeżucha ma w sobie witaminy A, C I K. Ta ostatnia na przykład jest niezwykle ważna dla krzepliwości. Rzeżucha pobudza trawienie. To ważna informacja. Ma też działanie dezynfekujące.

Warto też zainwestować w kiełki rzodkiewki. Bardzo duża ilość witaminy C, pomocnej przy odchudzaniu. Przede wszystkim jednak zawierają one sporo siarki. Pierwiastka mającego niebagatelne znaczenie dla stanu skóry i włosów. Kiełki rzodkiewki oczyszczają również drogi oddechowe.

To oczywiście nie pełny wybór i zachęcam do podzielenia się swoimi ulubieńcami:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *