Figura typu gruszka – co o niej wiesz?

Ostatnio było o jabłku, więc naturalną koleją rzeczy…:). I tak jak ostatnio zadaj sobie na początku pytanie, co wiesz na temat figury typu gruszka. A potem skonfrontuj to z tym co dla Ciebie przygotowałem.

Jak wygląda figura tego typu?

Po pierwsze charakterystyczne jest to, że w tym wypadku mamy dość szerokie biodra, a niewielkie ramiona. To jednak nie wszystko. Wspomniane ramiona są dość szczupłe, do tego w zasadzie pozbawione tłuszczyku. Efekt? Wyglądają zgrabnie. W przypadku figury typu gruszka piersi są często niewielkie. Rekompensatą jest spora pupa. A, i jeszcze jedna cecha. Nierzadko jest tak, że osoby posiadające ten typu figury, mają dość długie, chude ręce.

Jak tyje ten typ?

Pierwszą, bardzo dobrą informacją jest to, że mając taką figurę… nie musisz martwić się o brzuszek. Oczywiście w sytuacji, gdy przybędzie Ci jedynie parę kilogramów. To jednak koniec dobrych wiadomości. Bo co prawda brzuszek może nie będzie widoczny, ale nadmierne kilogramy „idą” w pupę. I to niestety zła informacja. Dodatkowo, te kilogramy powodują, że pupa „zlewa” się z biodrami. To skutkuje tym, że optycznie osoba z tym typem figury wyglądają grubiej niż w rzeczywistości.

Jak odchudzić gruszkę?

Zaczniemy oczywiście od diety. Po pierwsze musisz z jadłospisu wyrzucić wszelkie przetworzone produkty. To dlatego, że Twój organizm gromadzi toksyny. No i są niezdrowe. To oczywiste. Z tego samego powodu nie jadaj zbyt mocno konserwowanych rzeczy. To zwykle te najtańsze wędliny, jedzenie w proszku itd.

Co możesz jeść? Przede wszystkim postaw na węglowodany złożone. Unikaj prostych. Na Twoim talerzu mogą się więc znaleźć kasze i makarony pełnoziarniste. Zwróć uwagę na produkty zawierające witaminę C. To składnik potrzebny Twojemu organizmowi, ale też wspomaga zrzucanie kilogramów. Bardzo ważne – nie tylko przy odchudzaniu gruszki – są produkty z wapniem. Osoby z tym typem figury miewają problemy ze stawami. Zrezygnuj koniecznie z tłuszczy zwierzęcych. W zasadzie jedynym wyjątkiem powinny być ryby. Jedz też sporo warzyw.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to przede wszystkim wskazuje się, że powinny się one skupiać na górnej części Twojego ciała. Co ważne – z perspektywy wyglądu – musisz pilnować wyprostowanej sylwetki. Dużo lepiej wtedy wyglądasz:).

Czy wspomagać się spalaczem tkanki tłuszczowej? Tak, jeśli jest bezpieczny, a do tego pozwoli pozbyć się kilogramów z okolic pupy. Takim rozwiązaniem jest suplement African Mango o którym możecie poczytać na moim blogu.

Zamów African Mango 20% taniej bezpośrednio u producenta

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *