Naprawdę skuteczne sposoby na podjadanie

Wypróbowane:). To jeden z tych aspektów, które mogą zniweczyć nawet najlepiej rozpisany plan odchudzania. Dlatego warto uzbroić się w skuteczne sposoby na podjadanie.

Regularne jedzenie

To pierwsza i podstawowa zasada, jeśli chcecie uniknąć niekontrolowanego podjadania. Posiłki w miarę możliwości powinniście jeść o mniej więcej stałych porach. To po pierwsze. Po drugie przerwy między nimi niech wynoszą 3 do 4 godzin.

Nie unikajcie kolacji!

Wciąż się o tym mówi, a i tak popularny jest „mit” niejedzenia po 18. Znaczy ma to sens. W sytuacji gdy kładziecie się spać o 21. Kolację należy jeść. Najlepiej 3 godziny przed snem. Nie napychajcie się jednak w nadziei, że to pozwoli uniknąć nocnych wizyt do lodówki. To znaczy być może pozwoli. Ale za to utrudni odchudzanie. Zmusi organizm do pracy w momencie gdy powinien on odpoczywać.

Woda

To chyba jeden z częściej wymienianych skutecznych sposobów na podjadanie. W ten sposób oszukujemy organizm. Ale jednocześnie dostarczamy składnika niezwykle istotne dla jego funkcjonowania. Wodę oczywiście niegazowaną. Zawsze miej ją przy sobie, bo chęci na podjadanie dopada zwykle w najmniej spodziewanym momencie.

Uważaj na cukier

W miarę możliwości, bo jak się przekonasz może to być trudno. Jego jedzenie powoduje… chęć na cukier. Czyli mówiąc prościej, wpadamy w błędne koło. Pijąc gazowany napój typu „cola” po skończeniu mamy zwykle ochotę na więcej. Tak to właśnie działa. I to znacząco utrudnia odchudzanie. Unikanie tego składnika zalicza się do grupy najskuteczniejszych sposobów na podjadanie.

SPRAWDŹ HIT NA ODCHUDZANIE 2018 ROKU!

Zdrowe przekąski

Czasem niestety jest tak, że nie daj się tego podjadania uniknąć. I nie ma co wpadać w panikę z tego powodu. Ba, nawet jak się zdarzy zjeść na diecie garść chipsów – nic się nie stanie. Natomiast lepszym rozwiązaniem będą zdrowe przekąski. Takie, które oprócz ograniczenia głodu, dostarczają organizmowi witamin i pierwiastków. Na diecie łatwo o niedobory tych składników, dlatego w miarę możliwości trzeba ograniczyć taką sytuację. Zwykle wymienia się orzechy. W rozsądnych ilościach i w żadnym wypadku te solone. A Wy jakie znacie skuteczne sposoby na podjadanie?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *